Banku augstskolas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta ietvaros vidusskolēni apciemo laivu ražotni

24.10.2014.

Otrdien, 21.oktobrī, Talsu 2.vidusskolas 10.-12. klašu skolēni  devās vizītē uz uzņēmumu „Beltes”, kur uzņēmējs Mārtiņš Mihņēvičs izgatavo laivas sportam un tūrismam, kā arī bobsleja kamanas, motociklu detaļas, sporta inventāru. Vizītes laikā skolēniem bija iespēja uzzināt, kā radušās biznesa idejas, kā tās īstenotas un kā attīstījusies laivu ražotne.

Pēc tikšanās ar uzņēmēju 11.klases skolēns Emīls Robalds atzina, ka šīs vizītes laikā ieguvis noderīgu informāciju par biznesa plāna izstrādi, par dažādām atbalsta iespējām biznesa uzsākšanai. Klausoties uzņēmēja iedvesmojošā stāstā par uzņēmējdarbību, radušās jaunas idejas un gūts problēmas atrisinājums savam skolēnu mācību uzņēmumam. Emīls  pārliecinājies, ka tikai ar neatlaidību, koncentrēšanos konkrētam uzdevumam var sasniegt izvirzīto mērķi.

Vidusskolēnu vizītes uz inovatīviem uzņēmumiem tiek organizētas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Banku augstskolas īstenotā projekta ietvaros.

Projekta mērķis ir skolēnos un pedagogos radīt izpratni un interesi par uzņēmējdarbības sniegtajām iespējām un priekšrocībām, veicināt vidusskolēnu un skolotāju informētību par inovatīviem, tehnoloģiski orientētiem komercuzņēmumiem Latvijā, to darbības principiem, tehnoloģiju attīstības līmeni un risinājumiem uzņēmējdarbības izaicinājumu pārvarēšanā.

Paldies Mārtiņam Mihņēvičam par laipno uzņemšanu un iedvesmojošo stāstu, paldies arī Talsu 2.vidusskolas skolotājai Ivetai Rorbahai  un zinātkārajiem vidusskolēniem par izrādīto interesi un atsaucību!