Banku augstskolas studenti steidz izmantot Erasmus Programmas jauno iniciatīvu

22.12.2021.

Pirmās Banku augstskolas studentes – Linda Līce, Ieva Vizuma un Karīna Elizabete Valtere kopā ar pasniedzējām Guntu Innusi un Birutu Dzērvi 5.-10. decembrī piedalījās jaunajā Erasmus programmas iniciatīvā – Kombinētās Intensīvās moblitātes (Blended Intensive Programm), Vācijā, Kaiserslauternas Lietišķo zinātņu universitātē (Hochschule Kaiserslautern, University of Applied Sciences).

Sākot ar 2021./2022. studiju gadu Erasmus programmā studējošiem ir iespēja doties Erasmus īstermiņa mobilitātēs – Kombinētās Intensīvās mobilitātēs. Kombinētās Intensīvās mobilitātēs ietver sevī virtuālo mobilitātes sastāvdaļu, kā arī fizisko mobilitāti ārvalstīs. Studenti šādās mobilitātēs jāiegūst, ne mazāk kā 3 ECTS – starptautiskie akadēmiskie kredītpunkti. Erasmus finansējums īstermiņa mobilitātēm ir pieejams tikai ar tām Banku augstskolas partneru augstskolām, kuras realizē Kombinētās Intensīvās mobilitātes Erasmus projektā.

“Erasmus programmas īstermiņa mobilitātes ir lieliska iespēja tiem studentiem, kuri apsvēruši doties Erasmus studijās uz semestri, jeb ilgtermiņa mobilitātēs, kas palīdz ielūkoties kā norit moblitāte, lai smeltos iedvesmu un pārliecību studēt ārvalstīs. Paredzams, ka Erasmus īstermiņa mobilitāšu iniciatīva turpmākos gados attīstīsies plašāk un studējošiem būs arvien vairāk iespēju doties paplašināt pieredzi ārvalstīs”,

 stāsta Irīna Kukliča Mobilitātes projektu vadītāja.

Banku augstskolas studente Linda Līce par Erasmus pieredzi Vācijā:

Attālinātās mācības ir izraisījušas emocionālu nogurumu un, šķiet, ka iekšējā balss lika pieteikties, lai arī nebija īstas skaidrības par programmu un nemaz nenojautu, ka dzīvosim Alpos viesnīcā, kas bija ļoti patīkams pārsteigums! Lēmums pieteikties bija ļoti spontāns un ātrs – pieteicos un nākamajā dienā tiku apstiprināta dalībai! Jārēķinās ar to, ka Erasmus finansējums principā sedz visas izmaksas, tomēr vienmēr pasākuma laikā rodas personīgie tēriņi vai arī lidojuma biļešu cenas var sadārdzināties, tāpēc nevar paļauties uz to, ka pilnīgi visi izdevumi būs segti.

Vēlējos izmantot katru iespēju un varu teikt, ka esmu ārkārtīgi laimīga, ka izdarīju šādu izvēli, jo iegūtas atmiņas un draugi ir uz mūžu, kā arī tas bija neaizmirstams ceļojums ar sniegotām Alpu ainavām un dalīšanos zināšanās ar studentiem no dažādām valstīm.

                                             No kreisās Linda Līce un Karīna Elizabete Valtere / Programmas studenti

Šī pasākuma burvība slēpās tajā, ka mēs dzīvojām Alpos, kūrorta pilsētiņas viesnīcā, brīdī, kad regulāri bija putenis un ziemas sezona nupat bija sākusies, kas uzbūra diezgan patīkamu Ziemassvētku noskaņu. Viens no lielākajiem pārsteigumiem bija apkārtne, bet ļoti lielu lomu nospēlēja arī tas, ka mēs dzīvojām kopā ar studentiem no Argentīnas, Beļģijas, Nīderlandes, Krievijas, Portugāles un citām pasaules valstīm.

Kopumā katru dienu apmēram 2-3 stundas dienā bija nodarbības grupās un pēc tam mēs izpētījām apkārtni, devāmies ekskursijās, tikāmies ar uzņēmējiem un vakaros pēc pašu iniciatīvas rīkojām kopējus pasākumus. Man ļoti patika programmas organizācija – lieliski apvienojām atpūtu ar nodarbībām.

                                                                   Viena no ekskursijām / Studenti nodarbībā

Lielākā atziņa ir tāda, ka Erasmus programma ir lielisks veids, kā izmantot ne tikai iespēju studēt citā valstī un apmainīties ar zināšanām ar citu valstu studentiem. Bet arī ceļošanas iespējas un tajā pašā laikā iemācīties ko jaunu, paplašināt savu redzesloku un uzzināt daudz vairāk par citām kultūrām, iepazīstot jaunus cilvēkus, iegūstot jaunus kontaktus ar motivētiem cilvēkiem un galu galā tiek iegūti arī draugi – tie paliek uz mūžu. Ceļojot individuāli, nedēļas laikā, nav iespējams iegūt tik daudz, tāpēc pašlaik apsveru iespēju piedalīties arī citos Erasmus pasākumos, jo tas patiešām ir ļoti interesanti.

Šī nav pirmā apmaiņas programma, kurā es piedalos, un varu apgalvot to, ka šī bija vislabākā apmaiņas programma, kādā es esmu bijusi, jo vienas nedēļas laikā ir iegūts daudz pozitīvu un neaizmirstamu emociju un pats galvenais – esam dalījušies savās zināšanās un ieguvuši jaunas atziņas sevis turpmākai profesionālai pilnveidei.

Studentiem, kuri vēl domā par Erasmus programmu, es iesaku nedomāt un pieteikties, jo iespēju skaits ir limitēts un ne katra skola šādu iespēju piedāvā, tāpēc ieteiktu izvērtēt šo iespēju kārtīgi, lai pēc tam nav jānožēlo, klausoties pieredzes stāstus no kursa biedriem.

Nedēļa ir ļoti intensīva un nogurums ir liels, tomēr es ieteiktu iesaistīties pilnīgi visās programmas aktivitātēs – braukt ekskursijās, tikties ar cilvēkiem, komunicēt, utt., jo atpūsties var paspēt arī mājās 🙂