Banku augstskolas studenti – pirmās vietas ieguvēji hakatonā “Hack The Waste 2024”

21.03.2024.

Banku augstskolas studentiem studiju laikā tiek piedāvātas dažādas iespējas piedalīties hakatonos, kuru laikā ir iespēja pārbaudīt savas spējas un prasmes spriedzes situācijās, attīstīt līderības prasmes, analītiskās prasmes, darbu komandā u.c., iegūstot praksē balstītas zināšanas. Hakatons “Hack The Waste” ir viena no šādām iespējām,  kas nu jau ik gadu ir būtiska studiju sastāvdaļa. Šogad tas norisinājās no 15. līdz 16.martam, tiešsaistē. Hakatonā piedalījās dalībnieki no tādām valstīm kā Nīderlande, Beļģija, Slovēnija, Horvātija, Serbija, Latvija un Dienvidāfrika. Banku augstskolu pārstāvēja četri studenti.

Hakatona “Hack The Waste” mērķis ir kopīgi meklēt risinājumus atkritumu samazināšanai un efektīvas šķirošanas veicināšanai. Intensīvas 24 stundas rezultējās labā praktiskajā pieredzē un radošos, inovatīvos risinājumos, kas tiecas pēc pārmaiņām un uzlabojumiem.

Pēc 24h darba tika noskaidroti 2024. gada hakatona uzvarētāji – komanda  “Recycling Rangers”, kuras sastāvā ir divi Banku augstskolas bakalaura studiju programmas “Biznesa procesu vadība” studenti – Ansis Kļaviņš (4.kurss, tālmācības studijas) un Ketija Puņeiko (2.kurss, klātienes studijas). Apsveicam un lepojamies!

 

 

“Es paņemu līdzi jaunas idejas, kā uzlabot savu ikdienu šķirojot atkritumus, kā arī vēlreiz atgādināju sev, cik nozīmīgi tas ir. Protams arī pieredzi sadarbojoties ar cilvēkiem no citām valstīm un dažādām kultūrām.”/ Ketija Puņeiko (2.kurss “Biznesa procesu vadības” studente, kas kopā ar savu komandu ieguva 1. vietu “Hack The Waste 2024”)

 

“Recycling Rangers” nāca klajā ar ideju, kā pielietot mākslīgā intelekta kameras, kas atpazīst kāda veida atkritumi tiek iemesti miskastēs. Šobrīd 40% no izmaksām atkritumu pārstrādē rodas no atkārtotām šķirošanām, jo nav garantijas, ka sabiedrības locekļi ir gana atbildīgi un zinoši, un  sašķiro pareizi. Mākslīgais intelekts var novērst šo problēmu.

 

 

 

 

Banku augstskolas bakalaura studiju programmas “Biznesa procesu vadība” direktore Lilita Sparāne ar lepnumu un prieku atskatās uz notikumu: “Biju patīkami pārsteigta par komandu sagatavotību un profesionālo pieeju, jo biznesa problēmjautājums nebija vienkāršs. Visās valstīs ir aktuāls jautājums, kā iemācīt cilvēkiem pareizi šķirot atkritumus, un ko tas mainīs. Bija patiess prieks piedzīvot mūsu Banku augstskolas studentu spēju strādāt zināmas spriedzes apstākļos un tikt līdz labiem rezultātiem!”

Vēlreiz apsveicam visus dalībniekus ar sasniegumiem, izturību, gūto pieredzi un sakām paldies katram, kurš šo pasākumu padarīja tik lielisku!

Vairāk informācijas par “Hack The Waste”: https://www.hackthewaste.com/

Atvērta pieteikšanās hakatonam Open FinHack! Piesakies līdz 4.aprīlim! Vairāk informācijas šeit: https://www.ba.lv/augstskola/zina/lidz-4-aprilim-piesakies-starptautiskam-finansu-tehnologiju-hakatonam/