Banku augstskolas studenti izcīna 1.vietu “TO BE” hakatonā

13.10.2022.

Oktobra pirmajā nogalē notika Biznesa augstskolas Turība, Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatora, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta organizētais biznesa ideju hakatons “TO BE”, kurā 1.vietu un galveno naudas balvu saņēma Banku augstskolas studentu komanda “3BA Champs” – Jānis Kamergrauzis, Olivers Kulpe un Agnis Strazds. Apsveicam!

Hakatonā piedalījās 19 studentu komandas no visas Latvijas, kuri pierādīja, ka 24h laikā ir iespējams radīt oriģinālas, inovatīvas un ilgtspējīgas biznesa idejas vai risinājumus dažādām problēmsituācijām, kas ir saistītas ar ilgtspēju. Konkurss norisinājās 2 dienas: pirmajā dienā komandām bija 24 stundu laikā jāizstrādā vai nu ilgtspējīga biznesa ideja vai arī jāizstrādā risinājums uzņēmuma problēmsituācijai par ilgtspēju. Konkursa otrajā dienā komandas prezentēja paveikto sešiem žūrijas locekļiem, no kuriem trīs bija paša konkursa organizētāji un trīs bija Latvijas uzņēmēji.


Komanda “3BA Champs” par dalību Hakatonā, risinājumu problēmjautājumam un sajūtām par iegūto 1.vietu:

Ierodoties uz hakatonu, mēs bijām gatavi uz visu, jo mums ir nepieciešams finansējums mūsu biznesa idejas īstenošanai. Izvēlējāmies risināt tieši kādu no piedāvātajām problēmsituācijām, jo vēlējamies pārbaudīt mūsu spējas sastrādāties kā komandai, risinot kādu citu aktuālu problēmu, kas saistīta ar ilgtspēju. 

Problēmjautājums, kuru mēs risinājām bija: “Kā noturēt standartizētus ražošanas un pakalpojumu procesus Latvijā un palielināt Latvijas konkurētspēju darba tirgū?” Mūsu risinājums bija izveidot ražotnes, kas ražotu elektriskus, pašbraucošus kravas auto jeb self-driving trucks. Kā arī attīstīt Latvijas loģistikas infrastruktūru ar šiem auto. Rastos jaunas darba vietas, jo tiktu būvētas jaunas ražotnes. Tāpat, lai ražotu šos kravas auto būtu nepieciešami augstas klases profesionāļi. Latvijas iedzīvotāji, kuriem būtu vēlme varētu attīstīt jaunas kompetences, kas padarītu Latvijas darbaspēku konkurētspējīgāku. Tāpat šis risinājums padarītu piegādes daudz efektīvākas, līdz ar to daudz vairāk uzņēmumu būtu ieinteresēti palikt un darboties Latvijā. 

Iesākot hakatonu, mums gāja viegli. Likās, ka visu paveiksim bez grūtībām, taču, kad bija jāizdomā risinājums, mēs jutāmies nedaudz pazuduši, domas izklīda un nevarējām skaidri padomāt. Bet ar neatlaidību un lielisku komandas darbu, mēs tikām pāri šim izaicinājumam un veiksmīgi varējām noslēgt šo projektu. Iegūstot ne tikai 1. vietu, bet arī 1000 EUR lielu naudas balvu. 

Daži ieteikumi no mums – Esiet neatlaidīgi, sadaliet katra komandas dalībnieka pienākumus pēc iespējas ātrāk un nebaidieties atkāpties no pirmajām idejām!