Banku augstskolas studenti ir laureāti LU hakatonā

08.12.2021.

3. un 4. decembrī notika Datu vizualizācijas un analītikas hakatons jeb ideju ģenerēšanas maratons. Hakatona laikā dalībniekiem tika doti trīs problēmjautājumi, kuriem komandas radīja jaunus risinājumus. Hakatonā piedalījās četri Banku augstskolas 3.kursa studenti Ilja Klepče, Viktorija Dolgopjata, Eva Spriņģe un Aleksandra Žestokova.

Pirmo vietu un naudas balvu 2000Eur vērtībā ieguva komanda “Latvijas Ostu sektora komanda Nr.1”, kuru pārstāvēja Baiba Bartule un Banku augstskolas 3. kursa studenti – lja Klepče, Viktorija Dolgopjata un Aleksandra Žestokova. Komanda radīja risinājumu, kā precīzāk parādīt un izmērīt Latvijas ostu pievienoto vērtību valsts ekonomikā. Apsveicam!

Hakatona dalībniekiem bija 48h, kuru laikā, izmantojot Microsoft Power BI un sadarbojoties ar mentoriem un partneriem, jārisina reāli problēmjautājumi.

Izaicinājumus un problēmjautājumus nodrošināja wallstreet.lv, Latvijas ostu sektors un Latvijas Ūdeņraža Asociācija. Žūrijā bija Latvijas Universitātes profesore Signe Bāliņa, LDDK (Latvijas Darba Devēju Konfederācija) Izglītības un nodarbinātības jomas vadītājs: Nacionālais NEP koordinators Rihards Blese, SIA Baltijas Datoru akadēmijas izpilddirektore Signe Briķe, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Ilmārs Poikāns un SIA “ZoomCharts” vadītājs Jānis Volbergs.

Vairāk: lumic.lu.lv/par-mums/zinas/detalizetais-skats/t/69226/
Vairāk par pašu hakatonu: https://hakatons.bda.lv/