Banku augstskolas simpātiju balvu saņem skolēnu mācību uzņēmums FRUTE

14.12.2020.

No 10.-14.decembrim Latvijā notika ikgadējais skolēnu biznesa sacensību pasākums CITS BAZĀRS – pirmo reizi tikai tiešsaistē.  Šodien, 14. decembrī, apbalvošanas ceremonijā Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece pasniedza BA simpātiju balvu videi draudzīgo uzņēmumu kategorijā Āgenskalna Valsts ģimnāzijas uzņēmumam FRUTE, kas darina neparastus, no īstiem kaltētiem augļiem un dārzeņiem veidotus auskarus.

Rektore Līga Peiseniece uzsvēra: “Jūs esat pārsteiguši Latviju. Mūs neaptur nekas – nedz vīrusi, nedz citas nepatikšanas. Mēs spējam darboties visdažādākajos veidos un pastāvēt par sevi. Es sirsnīgi apsveicu JAL un visus skolēnus un visus skolotājus, jo šajā reizē visi, kas šeit piedalās, – visi ir uzvarētāji! Ir jāturpina šādus attīstības projektus. Arī mēs piedāvājam skolēniem attīstīt biznesa prasmes savā pasākumā Bizness 24h, tā ir vēl viena jūsu iespēja!”

Šogad pasākuma žūrijā, izvērtējot tieši videi draudzīgos uzņēmumus, darbojās Banku augstskolas OpenLab vadītāja Lilita Sparāne, kura bija viena no 54 žūrijas dalībniekiem – skolēnu mācību uzņēmumu ideju testētājiem. Pasākuma organizētāji Junior Achievement Latvia (JAL) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) šogad bija sapulcējuši vienkopus skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) sacensībā 270 labākos skolēnu mācību uzņēmumus un 900 jaunos uzņēmējus no visas Latvijas. CITS BAZĀRS deva skolēniem iespēju sacensties, tikt vērtētiem un pārdot savas lietas elektroniskajā  mazo un vidējo uzņēmumu katalogā.