Banku augstskolas pieredzes apmaiņa Kauņas Tehnoloģiju universitātē

24.09.2021.

ERASMUS + programmas personāla mobilitātes ietvaros Banku augstskolas personāla pārstāvji š.g. 16.-17. septembrī devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Kauņas Tehnoloģiju universitāti (turpmāk – KTU) Lietuvā.

KTU ir Lietuvas valsts universitāte, kas dibināta 1922. gadā, kopš tā laika KTU ir jau vairāk nekā 153 000 absolventu. KTU redzējums par universitātes misiju ir  veidot harmonisku partnerību starp zinātni, biznesu un rūpniecību, izstrādāt jaunas idejas, veicināt izgudrojumus, nodrošinot pētījumos balstītas studijas starptautiskā līmenī un nododot zināšanas un inovatīvas tehnoloģijas valsts ilgtspējīgai attīstībai. KTU savā ikdienas darbībā ir izveidojusi  inovāciju attīstībai atvērtu radošu vidi, kas iedvesmo talantus un nākamos līderus ekonomikā un biznesā. Par to pārliecinājās arī Banku augstskolas personāls, kas šoreiz dalījās ar pieredzi ar KTU personālu un nodrošināja vairākas apmaiņas lekcijas studējošajiem – KTU Ekonomikas un biznesa fakultātē.

Banku augstskolas personāls tikās ar KTU Ekonomikas un Biznesa skolas dekāni Editu Gimžauskieni , apmeklēja KTU bibliotēku, modernizētās studiju telpas un Bloomberg Financial Markets Lab jeb pasaules biznesa un finanšu informācijas aprites laboratoriju, tikās ar mobilitātes projektu pārstāvjiem, pētniecības projektu vadību, Karjeras centru un KTU starptautiskās attīstības ekspertiem, kā arī vizītes laikā KTU Banku augstskolas rektore pārrunāja aktuālos sadarbības jautājumus ar BMDA (Baltic Management Development Association) prezidentu un pārstāvjiem. Tikšanās laikā vienojāmies par aktīvu studējošo un akadēmiskā personāla mobilitātes apmaiņu un aktīvu sadarbību projektos aprites ekonomikā, finanšu tehnoloģiju un kiberdrošības jautājumos.

Pieredzes apmaiņas laikā KTU Banku augstskolas docētāji sniedza vieslekcijas par Personāla vadības pārmaiņām, dalījās ar zināšanām studiju virzienos – “Mūsdienīgas personāla resursu vadības teorijas un koncepti” un “Inovāciju vadība”.