Banku augstskolas pētnieki piedalās EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTĪ 2021

28.04.2021.

Ikgadējais pasākums EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS ar mērķi ir  iepazīstināt sabiedrību ar zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu atkal pulcē kopā zinātniekus un zinātnes interesentus, sniedzot iespēju iepazīties ar zinātnes sasniegumiem un  jaunākajiem pētniecības projektiem.

Šogad EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS 2021 notiek 30. aprīlī – tiešsaistē ikviens dalībnieks varēs paviesoties īstās zinātnes laboratorijās un ieraudzīt zinātnieku ikdienu: https://www.zinatniekunakts2021.lv/

Pasākuma laikā, no 18.00 līdz 23.00, platformā vienlaikus darbosies teju 20 tiešraižu kanāli, kuros būs iespējams vērot ap 15 dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju sagatavotos eksperimentu demonstrējumus, virtuālās ekskursijas, lekcijas, diskusijas, īsfilmas un citas aizraujošas aktivitātes.

EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS 2021 aktualitātēm var sekot arī sociālajā platformā Facebook: https://ej.uz/zinatniekunakts2021

Dalībniekus tiešsaistē priecēs ar eksperimentiem un izglītojošu izrādi arī bērniem, jo  EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS 2021 programmā būs īpašais viesis – Aldis Kalniņš un “Zili brīnumi”.

Lai dotu iespēju ērti atlasīt savām interesēm un vecuma grupai atbilstošākos notikumus, plašais aktivitāšu piedāvājums tiks iedalīts trīs kategorijās:

– Mazie pētnieki;

– Izzinātāji;

– Lielā zinātne.

Banku augstskola šogad iesaistās EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS 2021 aktivitātēs kopā ar saviem projekta partneriem – Rīgas Stradiņa universitāti, Liepājas pedagoģisko augstskolu un Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmiju, lai plašākā sabiedrībā aktualizētu kopš 2020. gada decembra īstenoto fundamentālo pētījumu “COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomiku” un tā gaitā gūtās atziņas par to, kā mainās ikviena cilvēka un arī biznesa vides paradumi pandēmijas laikā un pēc tās.