Banku augstskolas īstenotā projekta ietvaros vidusskolēni apciemo uzņēmumus Zemgalē

15.10.2014.

14.oktobrī skolēniem no Īslīces vidusskolas bija iespēja apmeklēt uzņēmumu „Celmi” Bauskas novadā, savukārt 16.oktobrī Staļģenes un Vircavas vidusskolu vecāko klašu skolēni dosies ciemos uz uzņēmumu „Nakts mēbeles”, Mežotnes internātvidusskolas un Īslīces vidusskolas skolēni dosies vizītē uz uzņēmumu „Vaidelotes” Bauskā. Vidusskolēnu vizītes uz inovatīviem uzņēmumiem tiek organizētas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Banku augstskolas īstenotā projekta ietvaros.

Z/s „Celmi” mājas sierus ir iecienījuši ne tikai Zemgales novadnieki, bet no 1998. gada tos pazīst un novērtē arī rīdzinieki. Mājas siers, ko ražo z/s „Celmi” ir svaigais siers, pagatavots izmantojot lauku pienu, kas ir bagāts ar olbaltumvielām. Rūpīgā izstrādes procesā siera masai tiek pievienotas katram sāļas, saldas vai pikantas) piedevas, lai papildinātu tā uzturvērtību un izveidotu neatkārtojamu garšas buķeti ikviena siera cienītājam.

Uzņēmums „Nakts Mēbeles” savu darbību uzsāka ar guļamistabas mēbeļu ražošanu 1998. gadā. Sākotnēji uzņēmums ražoja masīvkoka guļamistabas iekārtas, vēlāk izveidoja arī ergonomisko kabatatsperu matraču ražotni, kas Latvijā pazīstama kā “Pils Matrači”. Uzņēmuma darbības pamatā ir pārliecība, ka labs miegs ir viens no svarīgākajiem faktoriem kvalitatīvai dzīvei. Apvienojot mūsdienīgas tehnoloģijas ar meistaru roku darbu, uzņēmums rada augstvērtīgus produktus – īstas lietas, ko novērtē klienti Baltijas valstīs, Skandināvijā, Krievijā un citur.

Apskates saimniecība „Vaidelotes” 2013.gadā saņēma „Latviskā Mantojuma” zīmi par latvisku tradīciju kopšanu un latvisku ēdienu popularizēšanu. Saimniecībā piedāvā iespēju aplūkot garšaugu un ārstniecības augu kolekcijas, nobaudīt ārstniecības augu tējas, seno latviešu virtuvi, kā arī piedalīties gadskārtu rituālos.

Skolēnu vizītes uzņēmumos tiek organizētas ar mērķi jauniešos un pedagogos radīt izpratni un interesi par inovācijām un uzņēmējdarbības sniegtajām iespējām un priekšrocībām. Vizīšu laikā vidusskolēni iegūst informāciju par inovatīviem, tehnoloģiski orientētiem komercuzņēmumiem Latvijā un tiek rosināti domāt par iespēju pievērsties uzņēmējdarbībai. Vizīšu laikā skolēnus iepazīstina arī ar iespējamām uzņēmējdarbības atbalsta iespējām Latvijā. Projekta ietvaros kopumā visā Latvijā notiks 80 pasākumi, kuros iesaistīsies 1600 skolēnu.

Projektu „Latvijas skolu izglītojamo intereses par inovatīviem uzņēmumiem rosināšanas pasākumu rīkošana” īsteno LIAA sadarbībā ar Banku augstskolu aktivitātes „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas” ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība.

Papildu informācija: Aija.Rantina@ba.lv, tālr. 67709281, 29497363.