Banku augstskolā šonedēļ noslēdzas apmācību kurss „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās”

16.10.2014.

Šonedēļ noslēdzas Banku augstskolas organizētais bezmaksas apmācību kurss „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās”, kura laikā 20 uzņēmīgi topošie uzņēmēji papildina zināšanas savas inovatīvās biznesa idejas attīstībai. Pēc sešu dienu saspringta darba, pirmdien komandu prezentācijas vērtēja profesionāli eksperti, bet no 14.līdz 17.oktobrim veiksmīgāko ideju izstrādātāji darbojas Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Biznesa inkubatorā.

Bezmaksas apmācību kursu „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās” Banku augstskola organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros. Kursu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Kursu mērķis ir pēc iespējas plašāku sabiedrības daļu motivēt uzsākt uzņēmējdarbību. Dalībnieki kursu laikā no ekspertiem uzzina, kā attīstīt biznesa ideju, kā piesaistīt investorus, zinošus ekspertus un klientus.

Viena no idejām, kas ieguva ekspertu atzinību, ir galda spēle „Knips” – jauna, aizraujoša spēle, kas balstīta uz kerlinga un biljarda principu. „Jūtos ļoti gandarīts, ka mana ideja raisījusi interesi un tika virzīta tālāk kā viena no labākajām. Tas motivē virzīties uz priekšu,” pēc rezultātu paziņošanas sacīja idejas autors Kaspars Mednis. Viņš pats nenāk no biznesa vides – ikdiena vairāk saistīta ar mākslas un dizaina jomu. „Saprotu, ka ar kreatīvu domāšanu nepietiek, lai pārdotu produktu. Nepieciešami palīgi un zināšanas. Un tieši to es ieguvu šajos kursos. Tie bija ļoti noderīgi – kārtīgi strukturēta informācija. Man ļoti patika!” saka Kaspars.

Anita Bandere pārstāv ideju „Paklāju zālienu audzēšana”. „Tas nav nekas jauns, bet tajā pašā laikā – Latvijā nav ļoti populārs. Pati jau 7 gadus nodarbojos ar dārzu iekopšanu, un paklāju zālienu esmu spiesta eksportēt no Austrijas vai Polijas,” stāsta Anita. Apmācībām pieteikusies, lai izstrādātu biznesa projektu un saprastu, kādas ir potenciālā investora prasības. „Man kursi bija kā tests, un izskatās – veiksmīgs. Esmu sapratusi, kuros virzienos vēl nopietni jāstrādā. Izkristalizējās arī lietas, kuras es kā uzņēmējs varētu ņemt ārpakalpojumā. Ļoti daudz jaunas informācijas uzzināju!” uzsver A.Bandere.

Niklāvs Zvaigzne kursiem pieteicies, jo vēlējās papildināt zināšanas par uzņēmējdarbību, tikties ar speciālistiem, izanalizēt savas biznesa idejas stiprās un vājās puses. Arī Niklāva ideja – droša velosipēdu novietne, tika atzīta kā perspektīva un noteikti attīstāma. „Es kursos ieguvu pamatīgu rūdījumu saistībā ar biznesa modeļu veidošanu. Ļoti patika lekcijas par finanšu aprēķina metodēm, to veidiem, redzējums, kā uzņēmējam reaģēt uz finanšu kustību, izmaiņām tirgū,” saka N.Zvaigzne. Vēl viņš īpaši uzsver kursu lakā iegūtos kontaktus, un pieļauj, ka ar šeit satiktajiem kolēģiem nākotnē noteikti veidosies sadarbība.

Visi uzrunātie kursu dalībnieki saka atzinīgu vārdus par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras plašo piedāvājumu esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, atbalstot un palīdzot ideju attīstīšanā un uzņēmējdarbības uzsākšanā. „Latvijā cilvēkiem ir daudz iespēju smelties zināšanas un pieredzi, par to neko nemaksājot. Vajag tikai gribēt!” uzsver kursu dalībnieki.

Liels paldies Banku augstskolas docētājiem, kuri saistošās un noderīgās lekcijās mācīja, dalījās pieredzē un diskutēja par biznesa attīstības procesu, tā paātrināšanas metodēm un tehniku, finanšu plānošanu, mārketingu, pārdošanu un daudzām citām svarīgām tēmām!

Topošajiem uzņēmējiem jo īpaši svarīgs ir ekspertu viedoklis un  vērtējums. Paldies Ilzei Vanagai (LIAA Investīciju projektu departamenta Projektu attīstības nodaļas projektu vadītāja), Linardam Barkauskim (Latvijas attīstības finanšu institūcija ALTUM, Kreditēšanas departamenta kreditēšanas vadītājs), Mārtiņam Rikšim ( Eko Investors fondu pārvaldnieks), Mārtiņam Veldem (Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Talsu biznesa inkubatora vadītājs, VATP Ideju studijas vadītājs), Ievai Melbārdei (biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīks” izpilddirektore), Jānim Varkalam („HugLock”), Armīnam Graudiņam ( „Manaslecas.lv”), Viesturams Zepam (SIA „Baltic Embedded”).

Veiksmi un izdošanos visiem apmācību kursa „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās” dalībniekiem!

Pēdējais

Banku augstskolas
Komunikācijas un mārketinga daļa
67709290, 26331378,
www.ba.lv