No 28.aprīļa līdz 3.maijam Brno University of Technology, Čehijā, norisinājās Prime Networking organizēts starptautisks pasākums “Euroweek 2019 – Smart Business in Digital Age”, kurā 78 studenti un 35 docētāji no 14 dažādām valstīm prezentēja pētniecības projektu rezultātus.
Banku augstskolu pārstāvēja 4 studenti- Marija Griņāviča, Beāte Berta Ķeizare, Dagnija Roga un Kārlis Džeriņš un 2 docētāji- Līga Peiseniece un Kristaps Lešinskis.
Sagatavošanās process šim pasākumam bija no 2019.gada 2.janvārim līdz 28.aprīlim, kura laikā starptautiskās komandās tika pētīta izvēlētā tēma, rakstīts zinātniskais raksts, gatavotas prezentācijas plakāti.
Banku augstskolu studenti izstrādāja pētījumus tēmām:
- “Potential advantages of Virtual Reality in retail industry to increase customer experience for the millennial generation” (Banku augstskolas studentes – Marija Griņāviča, Beāte Berta Ķeizare, docētāja Līga Peiseniece kopā ar studentiem un docētājiem no Beļģijas un Čehijas)
- “Digital transformation in banking industry: Myths and realities” (Banku augstskolas studenti – Dagnija Roga, Kārlis Džeriņš, docētājs Kristaps Lešinskis kopā ar studentiem un docētājiem no Amerikas Savienotajām Valstīm un Grieķijas).
Studenti atzina, ka “Euroweek 2019” bijusi lieliska iespēja ne tikai pārbaudīt savas apgūtās zināšanas, bet arī praktizēt komunikāciju un publisko uzstāšanos.
Dagnija Roga (bakalaura studiju programmas “Inovācijas un produktu attīstība uzņēmējdarbībā” 3.kursa studente)
Pirmām kārtām, vēlos pateikt paldies par sniegto iespēju piedalīties Euroweek 2019! Man ir ļoti liels prieks par to, ka studiju laikā tiek piedāvātas šādas iespējas!
Kādi ieguvumi ir gūti, piedaloties šajā pasākumā?
Angļu valodas zināšanu pielietošana dzīvē un to pilnveidošana – šāda rakstura pasākumi ir lieliski, lai dzīvē pielietotu to terminoloģiju, kas tika mācīta angļu valodas lekcijās. Jāsaka, ka dažas reizes nācās izmantot tildes tulkotāju, lai saprastu, ko ar kādu konkrētu terminu ir domājuši ārzemju kolēģi vai lai atrastu īsto vārdu savas domas izteikšanai, bet, manuprāt, tas nav slikti, jo tā bija lieliska iespēja arī pilnveidot savas zināšanas un papildināt terminu krājumu.
Izkāpšana no savas komforta zonas – “savā” vidē cilvēki var uzstāties un runāt ļoti pārliecinoši un viņi uzskatīs, ka par prezentēšanas prasmēm otram cilvēkam jāuztraucas nav vispār, bet brīdī, kad darbs/pētījums ir jāaizstāv svešā vidē, citā valodā un daudz lielākā auditorijā, arī tiem drosmīgajiem ir jāpārkāpj pāri sev un cītīgi jāgatavojas. Man bija jāpārkāpj pāri sev gan pitch’ā, gan fināla prezentācijā un esmu pateicīga par to, ka man bija iespēja savu komforta zonu paplašināt.
Jaunas zināšanas – dažas no tēmām, kuras tika pētītas šogad likās tiešām interesantas un pasniegtā informācija bija jaunums, līdz ar to viens no ieguvumiem ir arī jaunas zināšanas kādā konkrētā nozarē.
Starpkultūru saskarsme – Euroweek laikā bija ļoti interesanti parunāt ar citu tautu cilvēkiem un uzzināt šo cilvēku kultūru gan darba vidē, gan ārpus tās. Komunikācija ne tikai ar komandas biedriem, bet arī citu komandu pārstāvjiem un citu valstu pasniedzējiem bija ļoti vērtīga, ne tikai tādā ziņā, ka tika iegūti jauni kontakti, bet arī tādā, ka tika sniegti vērtīgi padomi un atziņas gan par prezentēšanu, gan par komandas darbu.
Kādas mācības tika gūtas pasākumā un ko darītu citādāk?
Lielāks ieguldījums pirms Euroweek nedēļas – lai arī visa lielā komunikācija un iepazīšanās notiek pašā pasākuma nedēļā, arī pirms tās ir cītīgi jāpastrādā. Kaut vai jāuztaisa fināla prezentācijas template, kaut vai jāsadala runājamās daļas, lai uz vietas tam netērētu lieki laiku un būtu vairāk laika gatavoties pašai darba aizstāvēšanai.
Gūtā atziņa?
Detaļām ir nozīme – manā skatījumā, dodoties Euroweek’ā, nevajag aizmirst par pienācīgu sevis reprezentāciju – ne tikai kā studentu, bet arī valsts un augstskolas pārstāvi. Sākot ar detaļām uz Global village galdiņa, noslēdzot ar pienācīgām manierēm pret citu kultūru pārstāvjiem, neatkarīgi no viedokļiem un uzskatiem.
Kopumā varu teikt, ka Euroweek’ā var gūt ļoti vērtīgu pieredzi gan komunikācijas ziņā, gan sevis pilnveidošanā. Tā ir iespēja strādāt pie pasaulē aktuālām tēmām starptautiskā vidē, veicot starptautisku pētījumu un iegūstot plašāku zināšanu un redzes loku.
Kārlis Džeriņš (bakalaura studiju programmas “Uzņēmējdarbības vadīšana” 1.kursa students)
Jāatzīst, ka pētījuma izstrāde Euroweek projektam bija viena no vissarežģītākajām procesa daļām – attālināta komunikācija, darbu sadale un izpilde prasīja piepūli, taču tā bija laba pieredze, no kuras varēja mācīties to, kā veiksmīgāk organizēt darbus, savu laiku, kā nodibināt veiksmīgu kontaktu un kā sadaroties starptautiskā vidē.
Pati Euroweek nedēļa bija patiešām aizraujoša un notikumiem pilna. Tika apvienots gan intensīvs un saspringts darbs, gan patīkama atpūta un tīklošanās. Darbs pie prezentāciju un “pitch” veidošana noritēja ļoti raiti, saspringti, bet tajā pat laikā produktīvi. Lai arī tas prasīja daudz enerģijas, strādāšana šajā nedēļā patiesībā sagādāja lielu baudu – aktīva, produktīva, pozitīva komandas atmosfēra, jaunu prasmju apgūšana, vēlme pierādīt sevi no labākās puses, citu cilvēku un kultūru iepazīšana. Protams, pēc kārtīga darba arī jāatpūšas, un organizētāji ļoti labi bija parūpējušies par to, lai studentiem un pasniedzējiem šāda iespēja būtu. Manuprāt, viss, kas nepieciešams veiksmīgai starptautiskai pieredzei, tika nodrošināt Euroweek projektā.
Šajā projektā ieteiktu piedalīties tiem studentiem, kuri grib un ir gatavi pilnveidot sevi un savas prasmes, kāro izmēģināt, ko jaunu, un vēlas iegūt kontaktu loku visā Eiropā (un arī ārpus Eiropas, jo personīgi ieguvu labus draugus arī ASV). Taču jārēķinās, ka šis projekts nav tikai atpūtas brauciens, bieži vien lai sasniegtu labāko rezultātu nācās pārkāpt pāri savām komforta robežām, taču tikai šādā veidā iespējams kļūt par labāku sevis versiju.
Marija Griņāviča (bakalaura studiju programmas “Uzņēmējdarbības vadīšana” 2.kursa studente)
Euroweek 2019 – viens no lielākajiem izaicinājumiem manā studiju laikā līdz šim!
Euroweek 2019 nedēļa ir man devusi neatsveramu pieredzi un zināšanas, kuras, tikai apmeklējot lekcijas, es nespētu gūt.
Darbošanās grupās ar studentiem no Beļģijas un Čehijas veselus sešus mēnešus bija liels izaicinājums tādēļ, ka bija jāstrādā caur interneta vidi, nevis klātienē. Gāja visādi, taču, galu galā,- izstrādājām zinātnisko rakstu, par kuru bijām ļoti priecīgi.
Visinteresantākais brīdis bija pēc sešiem mēnešiem satikt savus grupas biedrus klātienē, kurus, nu, jau varu dēvēt par saviem draugiem!
Jauna un ļoti vērtīga pieredze bija izstrādātā raksta prezentācijas gatavošana un prezentēšana. Darboties ar dažādu tautu pārstāvjiem bija interesanti, jo varēja pamanīt atšķirības gan darba stilā, gan arī citos aspektos. Uzskatu, ka šādi pasākumi ir lieliski, lai paplašinātu savu redzesloku un iepazītu jaunas kultūras. Starpkultūru saskarsme ir vajadzīga, lai aptvertu to, cik dažādi esam, un spētu pieņemt ikvienu.
Ļoti vērtīgi bija arī tas, ka pieredzējuši pasniedzēji dalījās ar saviem ieteikumiem par to, kā labāk izveidot uzskatāmu prezentāciju un to lieliski noprezentēt. Noteikti jauniegūtās zināšanas izmantošu arī turpmāk!
Zinātniskā raksta prezentēšana arī bija ļoti īpaša pieredze, jo bija jāprezentē ļoti lielai auditorijai, kuras sastāvā bija augsti godājamas personas. Uztraukums bija pirms pašas prezentācijas, taču, uzkāpjot uz skatuves, viss uztraukums izgaisa, jo blakām bija lieliski komandas biedri, kuri sniedza atbalstu un uzmundrināja.
Euroweek 2019 izbaudīju katru dienu, jo katra diena bija īpaša. Mums bija iespēja apskatīt skaisto Brno pilsētu, doties uz planetāriju, izbraukt ar kuģīti, kā arī ar jauniegūtajiem draugiem jauki pavadīt laiku,- našķējoties ar katras valsts īpašajiem kārumiem, piemēram, no Kolumbijas, vai Portugāles.
Euroweek 2019 iemācīja ne vien praktiskas lietas nākotnei, bet arī to, kā adaptēties jaunos apstākļos,- izkāpt no komforta zonas, kā rast kompromisu, pieņemt citu cilvēku dažādos viedokļus un pasaules uztveri, un spēt darboties komandā ikvienā situācijā.
Noteikti ieteiktu ikvienam piedalīties šajā pasākumā, un pati vēlētos piedalīties vēlreiz!
Beāte Berta Ķeizare (bakalaura studiju programmas “Uzņēmējdarbības vadīšana” 2.kursa studente)
Ja man kāds vēl pāris mēnešus atpakaļ būtu teicis, ka braukšu uz Čehiju, lai piedalītos starptautiskā pasākumā, es neticētu. Mana dalība Euroweek2019 notika liktenīgu sakritību un sakarību rezultātā un lika man iziet ārā no savas komforta zonas, spontāni rīkoties.
Šī nedēļa iemācīja ne tikai strādāt ar citiem, bet arī to, cik svarīgs ir darbs pašam ar sevi.
Pasākumiem bagātās nedēļas laikā ieguvu pieredzi, jaunas zināšanas, kā arī daudz jaunus draugus no visdažādākajām valstīm.
Ir ļoti grūti aprakstīt savus iespaidus, jo to ir ļoti daudz! Tādēļ iesaku izmantot iespēju un piedalīties šādos starptautiskos pasākumos un izdarīt secinājumus katram pašam.