Banku augstskola pārstāvēta biznesa nedēļā Briselē, Beļģijā

27.03.2017.

Banku augstskola tika pārstāvēta Biznesa nedēļā Beļģijā, Briselē, kas norisinājās no 19. līdz 23. martam. Biznesa nedēļas dalībniekus uzņēma „EPHEC Biznesa skola”, kura organizēja visus saistītos pasākumus un aktivitātes. Pasākumā piedalījās partneraugstskolas no 11 dažādām valstīm, tādējādi nodrošinot internacionālu vidi, jo jaunieši tika sadalīti mazās, jauktās komandās. Visas nedēļas garumā studenti sacentās un izstrādāja savus pētījumus. Biznesa nedēļas laikā studenti uzturējās „Jacques Brel” jauniešu kopmītnēs Briselē. Nedēļas sākumā norisinājās orientēšanās, kā arī iepazīšānās pasākums, kurā studentu grupām bija jāprezentē sava valsts un augstskola.

Biznesa nedēļas atklāšana notika EPHEC Biznesa skolā, kur dalībniekus uzrunāja tās kanclere Françoise De Waele, kura sveica studentus un iepazīstināja ar gaidāmo Biznesa nedēļu. Savukārt Beļģijas alus nozares specifiku skaidroja Frédéric Simonis. Papildus tam, detalizētāk tika skaidrots „Bertinchamps” alusdarītavas organizētais pētījums, kas bija Biznesa nedēļas galvenais uzdevums. Tāpat arī studenti devās uz Gembloux pilsētu, kura atradās „Bertinchamps” alusdarītava, lai klātienē iepazītos ar alus darīšanas procesu un noskaidrotu sev interesējošos jautājumus.

Trešajā dienā studentiem bija iespēja vairāk iepazīties ar alus brūvēšanas procesu „EPHEC Biznesa skolā”. Studentiem pašiem bija iespēja izvēlēties dzēriena sastāvdaļas un uzbrūvēt savu alu. Paralēli tam studenti turpināja strādāt pie „Bertinchamps” alusdarītavas organizētā pētījuma. Pēcpusdienā studenti kopīgi devās uz Briseles centru, kur varēja aplūkot slaveno apzeltīto „The Brewers’ House” jeb „Alus namu”, kur vēlāk bija arī iespēja nobaudīt alus dzērienus. Brīvajā laikā studentiem bija iespēja apmeklēt uz iepazīties ar ievērojamākajiem Briseles kultūras objektiem, kā arī doties ekskursijā Briges pilsētu Beļģijas rietumos, Flandrijas reģiona ziemeļrietumos. Tā ir viena no skaistākajām pilsētām pasaulē, kā arī iekļauta „UNESCO” pasaules mantojumu sarakstā.

Biznesa nedēļas noslēgumā studenti prezentēja savus pētījumus „Bertinchamps” alusdarītavas īpašniekiem, kā arī sniedza noderīgus padomus konkrētā biznesa veiksmīgai nākotnes attīstībai. Vēlāk norisinājās labāko pētījumu autoru apbalvošana, kā arī sertifikātu izsniegšana.

Kā uzsvēra Biznesa nedēļas dalībnieki, tad pavadītā nedēļa Beļģijā bija neaizmirstams piedzīvojums, kas palīdzēja nostiprināt ne tikai angļu valodas un loģistikas zināšanas, bet arī sniedza iespēju iegūt jaunus draugus no dažādām valstīm.