Banku augstskolā lekcijas lasa Šveices Biznesa skolas vadošie pasniedzēji

04.06.2015.

Šī gada maijā Banku augstskolā lekcijas vadīja četri Šveices Biznesa skolas (SBS Swiss Business School) pasniedzēji un vadošie pētnieki: Thomas Signers ar lekcijām „Nākotnes finanšu darījumi un opcijas”, Neils Rilets ar lekcijām „Mikroekonomika, Makroekonomika, Biznesa simulācijas modelis”, Patriks Lehners ar lekcijām „Mikroekonomika, Biznesa simulācijas modelis” un Karls-Gustavs Malmstroms ar lekcijām „Starptautiskās Finanses”.

Starptautiski atzītu pasniedzēju lekcijās Banku augstskolas studentiem ir iespēja piedalīties Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansētās grantu shēmas “Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” apakšprojektu ietvaros.

Projekta mērķis ir piesaistīt ārzemju pasniedzējus un pētniekus bakalaura studiju programmai „Finanses” un maģistra studiju programmai „Starptautiskās finanses un banku darbība”, pilnveidojot studiju programmas un veicinot pieredzes apmaiņu starp Latvijas un Šveices pētniekiem. No 2014.gada oktobra līdz šī gada maijam Banku augstskola kopumā īsteno 17 apakšprojektus, kuru laikā augstskolā ar lekcijām uzstājas divpadsmit SBS vadošie pētnieki. Projekta ietvaros SBS pasniedzēju lekciju tēmas ir saskaņotas ar studiju programmās „Finanses” un  „Starptautiskās finanses un banku darbība” apgūstamo saturu.

Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansētās grantu shēmas “Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” apakšprojektu ietvaros 2015. gadā jau veiksmīgi noritējušas četru SBS pasniedzēju vizītes: Alessandro Raschella vadītās lekcijas „Uzņēmējdarbība un finanses”, Antona Lominadze lekcijas „Starptautiskās finanšu institūcijas un tirgi”, Sudhindra Bhat lekcijas „Vērtspapīru investīciju analīze” un Karla-Gustava Malmstroma lekcijas „Korporatīvā Finanšu vadība I”, „Korporatīvā Finanšu vadība II”.

Banku augstskola un Šveices Biznesa skola kopīgi realizē divas studiju programmas – bakalaura studiju programmu „Finanses” un maģistra studiju programmu „Starptautiskās finanses un banku darbība”. Maģistra programmas ietvaros Banku augstskolā ik gadu tradicionāli tiek organizēta Šveices finanšu nedēļa, kad norit atklātās lekcijas, semināri un diskusijas, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents – gan studenti, gan mācībspēki, paplašinot klausītāju zināšanas starptautiskā griezumā.