Banku augstskolā aizvadīta Starptautiskā biznesa nedēļa 2017

05.04.2017.

Banku augstskolā no 27. līdz 31.martam tika aizvadīta ikgadējā Starptautiskā biznesa nedēļa, kura tika organizēta jau devīto gadu pēc kārtas! Starptautiskās biznesa nedēļas ietvaros tika pārstāvētas 13 partneraugstskolas no 9 valstīm – Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Somijas un Vācijas. 109 studenti sacentās “Mārketinga nedēļas” vai “Projekta vadīšanas nedēļas” ietvaros un izstrādāja risinājumus Starptautiskās biznesa nedēļas noteiktajiem uzdevumiem.

Mārketinga nedēļas dalībnieku uzdevums bija izstrādāt mārketinga risinājumus Ķemeru Nacionālā parka tūrisma attīstībai. Lai studenti iepazītos ar Ķemeru Nacionālā parka piedāvātajiem tūrisma objektiem, kā arī pilnvērtīgi izprastu situāciju un galvenos izaicinājumus, nedēļas sākumā tika organizēta ekskursija. Studentiem bija iespēja apskatīt Lielo Ķemeru tīreli, Kaņieru ezerus un piekrasti, kā arī apmeklēt dabas izglītības centru “Meža māja”, kur tika iegūta visa nepieciešamā informācija priekš kvalitatīvu marketinga risinājumu izstrādes.

Savukārt Projekta vadīšanas nedēļas ietvaros studenti izstrādāja biznesa plānu par ieiešanu jaunā tirgū priekš alus darbnīcas Labietis vai arī Rīgas Melnā Balzāma. 28.martā studenti apmeklēja alus darbnīcu Labietis un Latvijas Balzāma ražotni, kur iepazinās ar produkciju, tās specifiku un uzņēmumu nākotnes mērķiem. Studentiem tika uzdots sarežģīts uzdevums, kā relatīvi maziem Latvijas uzņēmumiem ielauzties un apgūt jaunu, starptautisku tirgu.

Nedēļas noslēgumā, studenti, kuri bija sadalīti jauktās komandās, prezentēja savus izstrādātos risinājumus, kurus novērtēja starptautiska žūrija, kā arī iesaistīto pušu pārstāvji.

Labākos mārketinga risinājumus priekš Ķemeru Nacionālā parka izstrādāja komanda “Awesome 6” un komanda ar nosaukumu “Komanda”. Ķemeru Nacionāla parka pārstāvji pateicās par ieguldīto darbu un augstu novērtēja studentu izstrādātās idejas, kuras nākotnē varēs izmantot, lai piesaistītu jaunus tūristus.

Projektu vadīšanas nedēļas uzvarētāji bija komanda “The 4anda Ghost” (Latvija, Beļģija, Polija un Vācija), kuri izstrādāja plānu Rīgas Melnajam Balzāmam, savukārt alus darbnīcai Labietis labāko risinājumu izstrādāja komanda “Strangers” (Latvija, Beļģija, Vācija un Čehija). Šīs komandas izstrādāja visefektīvākos risinājumus un oriģinālākās idejas, kuras novērtēja gan žūrija, gan uzņēmumu pārstāvji.

Banku augstskola izsaka pateicību partneraugstskolām par veiksmīgu sadarbību jau deviņu gadu garumā.

Foto no aizvadītās Starptautiskās biznesa nedēļas atradīsiet šeit.