Banku augstkolas pētnieki un doktoranti uzsāk īstenot 18 grantu projektus

20.09.2024.

Banku augstskolas pētnieki un doktora studiju programmas “Biznesa vadība” doktoranti Atveseļošanas un noturības mehānisma projektā “Latvijas Universitātes iekšējā un ārējā konsolidācija” uzsāk īstenot 10 akadēmiskās karjeras grantu projektus, no tiem apstiprināti 2 zinātnieku (profesoru) grantu projekti par kopējo summu 138 tūkst. EUR, 8 doktorantūras grantu projekti par 581 tūkst. EUR un 8 pētniecības un attīstības grantu projekti par kopējo summu 1.2 milj. EUR.

Doktorantūras granti atbalsta studijas doktorantūrā, tādējādi paātrinot doktoranta izvirzītā mērķa sasniegšanu, t.i. promocijas darba izstrādi un aizstāvēšanu, sekmējot augstākās kvalifikācijas pētnieku un augstas raudzes profesionāļu sagatavošanu, tā stiprinot Vadībzinātnes nozari Latvijā un būtiski ieguldot uzņēmējdarbības un uzņēmumu attīstībā Latvijā un Eiropā. Banku augstskolas un RISEBA kopīgā doktora studiju programma “Biznesa vadība” sagatavo zinātņu doktorus  ekonomikā un uzņēmējdarbībā.

Zinātnieku (profesoru) granti un pētniecības un attīstības granti sniedz atbalstu unikālu pētījumu veikšanai sociālajās zinātnēs, veicinot zinātnieku un pētnieku iespējas risināt aktuālus sabiedrības jautājumus un izprast tos dziļāk. Šie granti ir būtiski, lai pētnieki varētu īstenot inovatīvus projektus, kuri bieži vien ir pārāk specifiski, lai gūtu finansējumu no tradicionālajiem avotiem.

Pētniecības un attīstības granti tiek īstenoti tādās prioritārajās jomās kā zaļā un aprites ekonomika, digitālā transformācija un inovācijas uzņēmējdarbībā, stratēģiskā noturība un drošība kibertelpā u.c.

Grantu īstenošanas mērķis ir radīt jaunas zināšanas un tehnoloģiskās atziņas un attīstīt pilnvērtīgu pētniecības kapacitāti attiecīgajās zinātnes nozarēs, t.sk. nodrošinot sadarbību ar uzņēmējdarbības sektoru,  veicinot starptautisko sadarbību un izstrādājot konkurētspējīgus pētniecības projektus.

Zinātnieku (profesoru) grantu pētījumu tēmas:

  • “Pieckāršās spirāles (Quintuple helix) aprites biznesa modeļa izstrāde Industriālai Simbiozei”;
  •  “Jaunā paradigma izglītībā – vērtību maiņa un Ilgtspējīgas attīstības mērķu integrēšana studiju saturā” .

Pētniecības un attīstības grantu pētījumu tēmas:

  • “Stratēgiskās noturības veicināšana ilgtspējīgas kibernoturības prakses ietvaros (CyberSustain)”;
  • “Eiropas zaļā kursa sociāl-ekonomisko aspektu integrācija pētniecībā un akadēmiskajā saturā: aprites ekonomikas ietvars”;
  • “Ģeneratīvo mākslīgā intelekta tehnoloģiju pielietojuma iespējas un izaicinājumi  sociālo zinātņu studiju un pētniecības procesu attīstībā”;
  • “Digitālo finanšu inovāciju loma ilgtspējīgas attīstības mērķu veicināšanā (DInnoFin)”;
  • “Digitālie rīki uzņēmējdarbības izglītībā: ietekme uz uzņēmējdarbības nodomu un attīstības finansējuma piesaisti”;
  • “Korporatīvā identitāte digitālajā laikmetā: digitālās transformācijas ietekme uz korporatīvās identitātes pārvaldību un stratēģijas veidošanos”;
  • “Ilgtspējīgu ideju vadība”;
  • “Sistēmiska modeļa izveide tehnoloģiju pārnesei un inovāciju komercializācijas procesiem Latvijas pētniecības institūcijās” .

“Viens no Banku augstskolas pamatdarbības stratēģiskajiem virzieniem 2024.-2025. gadam ir iezīmēta virzība uz izcilību pētniecībā stratēģiskās specializācijas jomās. Mēs esam gandarīti par Banku augstskolas doktorantu, zinātnieku (profesoru), kā arī pētniecības un attīstības grantu projektiem pieteikto tēmu aktualitāti, dažādību un par profesionālo sadarbību ar LU pētniekiem. Novēlu visām projekta komandām sasniegt projektā izvirzītos mērķus, gūt gandarījumu par paveikto un pilnveidot savu profesionālo izaugsmi,” projekta komandām novēl Banku augstskolas studiju un zinātnes prektore Biruta Dzērve.

Grantu konkursi ir viena no aktivitātēm, kas tiek īstenota pamatojoties uz Ministru kabineta 2023. gada 5. decembra  noteikumiem Nr. 721 “Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.2. reformu un investīciju virziena “Augstskolu pārvaldības modeļa maiņas nodrošināšana” 5.2.1.r. reformas “Augstākās izglītības un zinātnes izcilības un pārvaldības reforma” 5.2.1.1.i. investīcijas “Pētniecības, attīstības un konsolidācijas granti” otrās kārtas “Konsolidācijas un pārvaldības izmaiņu ieviešanas granti” īstenošanas noteikumi”. Granti tiek piešķirti no Atveseļošanas fonda un valsts budžeta līdzekļiem un administrēti Ministru kabineta noteikumos paredzētā Latvijas Universitātes un Banku augstskolas kopīgā projekta “Latvijas Universitātes iekšējā un ārējā konsolidācija” (Nr.5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/007) ietvaros.  Projekta kopējais īstenošanas laiks ir līdz 2026. gada 31. maijam.

 

Vairāk informācijas: https://www.ozolzile.lu.lv/par-mums/zinas/zina/t/88697/