BA un EY hakatons: studenti piedalās augstskolas stratēģijas veidošanā

06.02.2023.

Banku augstskola (BA) ir augstskola, kurai ir svarīga ne tikai atgriezeniskā saite no studentiem, bet arī viedoklis no nozares par aktuālajām tendencēm darba tirgū un konkrētajā nozarē, lai studiju procesā mēs spētu studentiem nodrošināt to aktuālāko un jaunāko. Šis gads augstskolai būs darbīgs gads, jo mēs strādājam pie integrācijas procesa un mums ir svarīgi, veidojot jauno augstskolas stratēģiju, uzklausīt arī Banku augstskolas studentus un viņu redzējumu par nākotnes finanšu un uzņēmējdarbības izglītību.

Kopā ar sadarbības partneri, starptautisko profesionālo servisa pakalpojumu uzņēmumu EY Latvia, ar kuru 2022. gada 17. maijā Banku augstskola parakstīja sadarbības līgumu ar mērķi veicināt augstākās izglītības pilnveidošanu un uzņēmējdarbības vides attīstību, 2023. gada 17. janvārī organizējām studentu hakatonu “Nākotnes finanšu un uzņēmējdarbības augstākā izglītība 2040. gadā”.

Dalībai hakatonā tika īpašu uzaicināti 25 mūsu augstskolas spēcīgākie studenti, kuri darbojās 5 komandās. Hakatons bija iespēja studentiem būt aktīviem Banku augstskolas nākotnes veidotājiem, strādāt starpdisciplinārās komandās, iepazīt aktīvos studentus no citām grupām un programmām, kā arī iepazīt uzņēmuma EY Latvia darbiniekus.

Hakatona žūrijā darbojās: Nauris Kļava (EY Latvia Konsultāciju pakalpojumu nodaļas partneris), Zane Martinsone (EY Latvia Vadības pakalpojumu nodaļas vecākā projektu vadītāja), Anda Asere (Labs of Latvia redaktore), Līga Peiseniece (BA rektore), Ansis Grasmanis (BA Padomes loceklis), Andris Nātriņš (BA padomes Priekšsēdētāja Vietnieks), Kārlis Danēvičs (BA konventa loceklis, SEB valdes loceklis). Noslēguma prezentācijas žūrija vērtēja pēc kritērijiem, kas iedalījās 3 daļās – koncepcija (40%), analītika (40%) un komunikācija (20%).

No kreisās: Kārlis Danēvičs (SEB) , Nauris Kļava (EY), Zane Martinsone (EY) , Atis Migals (EY), Andris Nātriņš (BA), Anda Asere (Labs of Latvia), Ansis Grasmanis (BA).

Uzvarētāju titulu “Komanda ar visplašāko un visspilgtāko redzējumu par finanšu un uzņēmējdarbības izglītību 2040.gadā” un iespēju doties uz Lietuvas EY biroju, kā arī dāvanas no EY Latvia un Banku augstskolas saņēma Artūrs Ozerskis, Baiba Kajaka – Kargane, Katiuscia Pelli, Kristaps Auders Balodis un Renārs Šķesters – Kambals. Apsveicam studentus!

Analītiskākās komandas titulu ieguva komanda: Raitis Čivkulis, Kristafers Zeiļuks, Elva Evija Kaužēna, Arnita Bernāne, Alise Patrīcija Dreimane.

Stratēģiskākās komandas titulu ieguva komanda: Filips Juris Krišjānis, Jurijs Sergejevs, Kristīne Mālmane, Liene Apine un Loreta Bojarune.

Inovatīvākās komandas titulu ieguva komanda: Andis Jēkabsons, Beāte Monta Eihe, Emīls Lisovskis, Ingmārs Jakovļevs un Karīna Elizabete Valtere.

Studentu centrētakās komandas titulu ieguva komanda: Liāna Linda Anspoka, Marta Znotiņa, Maksims Koroļovs, Toms Vāvere, Everts Kistkins.

Pārējo titulu ieguvēji saņēma dāvanas no EY Latvia un biļeti uz EY Latvia rīkoto semināru, kurā uzņēmuma spožākie prāti runās par nozares tendencēm.

Komandas visu dienu strādāja pie jautājumiem un uzdevumiem “Finanšu nozares un uzņēmējdarbības attīstības perspektīvas 2040. gadā”, “Kāda ir finanšu un uzņēmējdarbības augstākā izglītība 2040. gadā”, “Kā studē studenti, kuri apgūst finanses un uzņēmējdarbību 2040. gadā”, “Kāda ir augstskola, kurā studē studenti, kuri apgūst finanses un uzņēmējdarbību 2040.gadā”, pie kuriem komandas strādāja iztēlojoties, ka atrodas 2040. gadā. Visas dienas garumā ar studentiem strādāja un komandām palīdzēja hakatona mentors ­– Atis Migals (EY Latvija vadošais vietnieks (Assistant Manager)).

Hakatona noslēgumā, visas piecas komandas prezentēja savas idejas nākotnes finanšu un uzņēmējdarbības izglītībai, kuras iekļāva:

  • mūžizglītību, ko uzsvēra vairākas komandas kā vienu no viss svarīgāko komponenti
  • struktūras reorganizāciju
  • digitālās iespējas izglītībā
  • paplašinātas prakses iespējas jau agrākos kursos
  • elastīgu studiju režīmu, iespēju pašam studentam noteikt savu nodarbību sarakstu
  • darba devēja un ekspertu iesaisti studiju procesā
  • datu automatizēšanu
  • starptautisku augstskolu u.c.

Pēc komandu prezentācijām gan žūrija, gan Banku augstskolas vadība atzina, ka studenti ir snieguši ļoti daudz lielisku ideju, kas noteikti palīdzēs augstskolas jaunās stratēģijas veidošanā. Arī studenti atzina, ka dalība hakatonā ir bijusi lieliska pieredze, ne tikai tādēļ, ka ir piedalījušies augstskolas nākotnes veidošanā, bet tomēr vissvarīgākais bija satikšanās un jaunu cilvēku iepazīšana, jo komandās strādāja studenti no dažādām studiju programmām, dažādiem kursiem un studiju līmeņiem (bakalaura un maģistra studiju programmu studenti).

Milzīgs paldies mūsu partnerim EY Latvia par kopīgo darbu hakatona organizēšanā un pavadīto dienu kopā ar mums un mūsu studentiem. Šādi pasākumi un šādas sadarbības mūs tikai vieno un studentiem paver daudz plašākas iespējas gan izglītībā, gan tīklojoties.