BA students iegūst 1.vietu “Hack The Waste” hakatonā

21.04.2022.

Marta beigās (25-26.martā) norisinājās starptautiskais hakatons Hack The Waste 2022, kurā 1.vietu Rīgas Domes problēmjautājuma risināšanā ieguva Banku augstskolas studenta Armanda Rāviņa komanda “WE TRIED”.

Armands Rāviņš par dalību hakatonā:

“Man bija liels prieks piedalīties “Hack The Waste” hakatonā, strādājot 24 stundas no vietas kopā ar starptautisku komandu, lai risinātu lielgabarīta atkritumu jautājumu Rīgā. Būt nomodā 24 stundas no vietas bija diezgan smagi, toties darbs bija ļoti jautrs un atalgojošs, jo bija iespēja sastrādāties ar cilvēkiem no dažādām valstīm un kultūrām, mēģinot atrast vienotu ideju šīs problēmas risināšanai.”

Armanda komanda 24h laikā izstrādāja risinājumu Rīgas Domes uzdevumam – plānu lietotnei jeb aplikācijai, kas paziņotu atkritumu savācējiem un citiem interesentiem par lielgabarīta atkritumiem, kurus savākt. Komanda aplikācijā iekļāva stimulēšanas programmu un spēles elementus, kas vairāk motivētu lietot aplikāciju un padarītu tās lietošanu interesantāku.

Mairita Lūse, Rīgas Domes pārstāve hakatonā:

“Paldies dalībniekiem par ieguldīto darbu. 24 stundu laikā dalībniekiem izdevās iedziļināties tēmā un piedāvāt vērtīgas idejas. Katram no piedāvātajiem risinājumiem bija savas stiprās puses un, apvienoti, tie varētu uzlabot Rīgas lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanas situāciju, kā arī tikt izmantoti citās pilsētās.”

Vairāk par hakatonu: https://www.hackthewaste.com/