BA students 30.Pasaules Ziemas Universiādē ASV

10.02.2023.

Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Leikpleisidā no 12. līdz 22. janvārim norisinājās 30. Pasaules Ziemas Universiāde, kurā piedalījās 25 sportisti no 10 Latvijas augstskolām, ieskaitot 1 studentu no Banku augstskolas. Kaspars Ziemiņš ir Banku augstskolas programmas Biznesa Procesu Vadība (tālmācība) 3. kursa students, kurš 30. Pasaules Ziemas Universiādē startēja kā uzbrucējs Latvijas studentu hokeja izlasē.

“Esmu no trīs brāļu ģimenes, kurā esmu jaunākais brālis. Hokejā trenējās abi brāļi, tad tiku iedvesmots arī es un tā nu es jau no bērnības mācījos slidot, bet 8 gadu vecumā sāku trenēties arī bērnu komandā, ko uzskatu arī par savu gaitu sākumu. Par Leikpleisidas Universiādi runājot, varu teikt, ka tā sanāca dažu iemeslu dēļ. Pirmkārt, 2020. gadā pēc vidusskolas absolvēšanas Iecavā, sāku studēt Banku Augstskolā un 2023. gada sākumā norisinājās Universiāde. Tiku uzaicināts, piekritu un spēlēju Latvijas Studentu hokeja izlases komandā”, stāsta Kaspars.

Photo by Maddie Crooke/FISU Games

Universiādes oficiālā atklāšana notika 12. janvārī Leikpleisidas Olimpiskajā centrā, kuru atklāja Gubernatore Ketija Hočula, sveicot 1443 studentus-sportistus no vairāk nekā 540 universitātēm un 46 pasaules valstīm.

Kaspars atklāj: “Tā bija mana pirmā pieredze Universiādē, arī vispasaules turnīrā, kurā piedalījās komandas no dažādām pasaules valstīm. Tāda, kā mazā ziemas olimpiāde, tikai studentiem. Iespaidi ļoti labi, sākot ar pārdomātu atklāšanas ceremoniju Leikpleisidas Olimpiskajā centrā, turpinot ar piecām hokeja spēlēm pret labām komandām. Leikpleisida ir Ņujorkas štatā, tāpēc pēc sacensībām mums bija iespēja redzēt arī pašu Ņujorkas pilsētu, kas bija iespaidīgi.”

Foto: No personīgā arhīva

„Pasaules Ziemas Universiāde ir spilgtākais un nozīmīgākais starptautiskais studentu ziemas sporta veidu turnīrs, kuru pēc divu sezonu pauzes tik ļoti gaidīja visas pasaules sportisti – studenti! Lai arī gatavošanas šīm sacensībām bija izaicinājumiem pilna kā Latvijas, tā arī FISU – starptautiskās studentu sporta federācijas līmenī, tomēr sacensību līmenis solās būt ļoti augsts un arī Latvijas komanda ir motivēta parādīt augstu sportisko meistarību un pilnvērtīgi cīnīties pasaules konkurencē.

Pasaules Universiādes programmā ir arī dažādi kultūras un izglītības jomu pasākumi, kas būtiski bagātinās sportistu un treneru pieredzi, sniegs spilgtus iespaidus un jaunas starptautiskās sadarbības iespējas,” pirms universiādes uzsvēra Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) prezidente Agita Ābele.

Uz jautājumu “Kā tev izdodas apvienot studijas ar hokeju?”, Kaspars atbild:

“Nevaru teikt, ka būtu ļoti grūti apvienot hokeju ar studijām. Pēc vidusskolas absolvēšanas zināju, ka turpināšu mācīties arī augstskolā, protams, mana ikdiena pieprasīja man studēt neklātienē un to iespēju labprāt izmantoju. Šobrīd esmu 3. kursa students un varu teikt, ka veiksmīgi tieku galā ar uzdotajiem darbiem, studijas man ļauj nedaudz atpūsties no sportista ikdienas, kas prasa daudz uzmanības. Hokeja sezonas laikā es nestrādāju, jo visu uzmanību vēršu hokejam un mācībām. Uzskatu, ka tā šobrīd ir mana prioritāte ikdienas dzīvē. Apvienot to var ar pareizu laika plānošanu, gribasspēku un motivāciju. Lai arī sportista dzīvē liela uzmanība tiek vērsta sportam, veselības un fiziskā spēka pilnveidošanai, uzskatu, ka studijas ir veids, kā pilnveidot sevi psiholoģiski un veiksmīgi turpinot izglītības procesu.”

LAT team prepares for shootout during Men’s Ice Hockey CZE vs LAT at the 2023 FISU World University Games on January 15, 2023 in Potsdam, New York. (Photo by Maddie Crooke/FISU Games)

“Universiāde norisinās reizi divos gados. Nākamā ir 2025. gada sākumā Itālijā. Ikdienā esmu hokeja kluba Zemgale sastāvā, kas spēlē Latvijas čempionātā jeb Optibet hokeja līgā un arī Somijas Mestis līgā. Ikdienas gaitas es pavadu tieši Zemgales sastāvā, kuras spēlēm var sekot līdzi sporta medijos,” dalās Kaspars.