BA studējošie apgūst blokķēžu tehnoloģiju tiesiskos un ekonomiskos aspektus starptautiskā seminārā

19.03.2021.

Desmit dienu garumā no 8. – 18.martam Latvijas studenti no Banku augstskolas līdzās Apvienoto Arābu Emirātu, Horvātijas, Izraēlas, Vācijas un Itālijas studentiem piedalījās tiešsaistes seminārā Blockchain: Law, Business and Economics. Semināru rīko Banku augstskolas Erasmus+ sadarbības augstskola College of Law and Business Izraēlā  kopā  ar University of Kassel Vācijā.

Studiju prorektore Biruta Dzērve: “Priecājamies, ka Banku augstskolas studenti izprot mūsdienās tik vajadzīgo digitālo prasmju nozīmību un ir motivēti tās papildus apgūt. Meklēt atbildes uz jautājumiem par blokķēžu tehnoloģiju tiesiskumu, skaidrot to radīto pievienoto vērtību, identificēt riskus. Jebkurām zināšanām, kuras gūtas starptautiskos projektos, ir dubulta vērtība – zināšanas plus starptautiska pieredze. Pasniedzēju vidū varam lasīt dažādu praktiķu, starptautiski atzītu profesionāļu vārdus, kas pārstāv gan valsts sektoru, gan biznesa vidi, kurā aktīvi izmanto blokķēžu tehnoloģijas.”

BA turpina sadarbību ar partneraugstskolām ārpus Eiropas, izceļot nozares attīstībai aktuālu tematu un iekļaujot to pieredzes apmaiņas seminārā par blokķēžu tehnisko uzbūvi, kriptovalūtu, kriptokompānijas, digitālā valūta, monētu un žetonu likumīgās īpašumtiesības, nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas un atbilstības politikas izstrāde. Seminārs ietvēra gan teorētiskas lekcijas, gan praktiskas nodarbības, kā arī tika organizēti virtuāli ceļojumi, iepazīstinot ar Izraēlas ekonomiku un tehnoloģijām.

Vērtē Lāsma Zaķe, bakalaura studiju programmas “Biznesa procesu vadība” 3.kursa studente: “Seminārā par blokķēdēm mācījāmies no pašiem pamatiem – kas ir šī tehnoloģija, kā tā darbojas, kur to var pielietot. Uzzinājām daudz jaunas informācijas arī par pašu Izraēlu un uzņēmējdarbības iespējām tur. Semināra ietvaros veicām praktiskus uzdevumus grupās, lai semināra noslēgumā varētu prezentēt savu ideju par blokķēžu izmantošanu reālajā dzīvē. Seminārs notika divas nedēļas, un četras dienas nedēļā bija lekcijas no rīta līdz vakaram. Mans galvenais ieguvums būs paplašinātas zināšanas par šo tēmu, un, kā nopratu no Erasmus+ vadītājas, saņemsim arī kredītpunktus.