BA, RTU un LU studenti apvienojas un uzvar pilsētvides hakatonā

29.09.2022.

Pagājušajā nogalē, jau otro gadu, norisinājās “Mobility City Challange 2022 pilsētvides hakatons, kurā dalībniekiem bija iespēja paskatīties uz savu pilsētu no cita skatu punkta un piedalīties pilsētas nākotnes veidošanā. Hakatona izaicinājumā bija Starptautiskās lidostas “Rīga” sagatavoti 3 problēmjautājumi, kuriem savu skatījumu un risinājumu gatavoja 23 studentu komandas, kopā apvienojot 105 studentus no dažādām Latvijas augstskolām.

Viena no šīm komandām ieguva izaicinājuma galveno balvu – 1000,00 EUR. Tā bija uzņēmīgu studentu komanda “RIX3027″– Lita Bogdanova (3. kurss, Biznesa procesu vadība, tālmācība, Banku augstskola), Beāte Monta Eihe  (1. kurss, Biznesa procesu vadība, Banku augstskola), Ridhan Parvendhan (Rīgas Tehniskā Universitāte) un Rihards Mežiņš  (Latvijas Universitāte)!

“Lielākā pievienotā vērtība lidostai no sadarbības ar jauniešiem bija ideju dažādība un fakts, ka šīs idejas un risinājumus piedāvā paaudze, kura būs nākotnes lidostas pilsētas lietotāji un “iedzīvotāji”. No praktiski īstenojamiem risinājumiem līdz vērienīgiem plāniem: jaunā paaudze saredz RIX Airport City kā vietu inovācijām un modernām tehnoloģijām, vienlaikus apzinoties, cik svarīga ir arī sociālā ilgtspēja, sadarbība un kopienas sajūta,”
gandarījumu pauž lidostas “Rīga” valdes loceklis Artūrs Saveļjevs.

Lepojamies un sirsnīgi apsveicam! Uzvarot hakatonā, komanda ieguva iespēju prezentēt savu ideju, kā arī prezentēs Latviju un Banku augstskolu “FUSE City Challenge” lielajā finālā, kurš norisināsies Barselonā (Spānijā). Komandai vēlam izturību un veiksmi, prezentējot savu ideju lielajā finālā – mērogojamu 24/7 bērnudārzu Starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā, kas iesākumā būtu pieejams darbiniekiem, bet vēlāk arī plašākai auditorijai, sākot ar pasažieriem.

Hakatona žūrija: lidosta “Rīga” valdes loceklis Artūrs Saveļjevs, Latvijas Dzelzceļa valdes locekle Vita Balode Andrews un Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkla valdes loceklis, uzņēmējs un privātais investors Voldemārs Brēdiķis.

Kā noritēja hakatons un kā veicās mūsu studenšu komandai  – dodam vārdu komandas “RIX3027” meitenēm – Litai un Beātei:

“Katram no mums šī bija pirmā reize hakatonā un pirmā reize satiekoties. 4 jaunieši no dažādām jomām, ar dažādām zināšanām un pieredzi, kas beigās arī palīdzēja attīstīt ideju un risināt pavisam īstu problēmu. Hakatona laikā mēs iepazinām viens otru un mūsu stiprās un vājās puses, strādājām kopā un izpalīdzējām viens otram, ļoti daudz izmantojām arī Banku augstskolā iegūtās zināšanas un mācījāmies no mentoriem. Tik ārkārtīgi īsā laikā nokļūt no problēmas līdz risinājumam, noteikti nebija viegli, bet šis process iemācīja koncentrēties uz to, kas tiešām ir svarīgs un visu pārējo atstāt otrajā plāna. Mūsu galvenais mērķis bija atrast risinājumu, kas tiešām palīdzētu cilvēkiem, atvieglotu viņu dzīves un veidotu kopienas. Tā arī mēs nonācām pie savas idejas, kas galvenokārt ir balstīta rūpēs par nākotni,”
stāsta Lita. 

“Hakatons norisinājās diezgan strauji – kā jau hakatonā, īsā laika posmā mums bija jāizdomā un jāizplāno risinājums vienai no lidostas piedāvātajām problēmsituācijām. Mēs izvēlējāmies “lidostas pilsētas mobilitāte”. Tā nu visa komanda kopīgi dalījāmies ar savām dažnedažādajām idejām, līdz nonācām pie mūsu divām potenciālajām gala idejām, kuras analizējot nonācām pie jau minētās gala idejas. Jāatzīst gan, ka mūsu ideja nav tā, kura varētu iepatikties no “pirmā acu skatiena”, tomēr papētot to dziļāk, atklājas daudz dažādu labumu, ko lidosta no tās iegūst. Daudz situācijās ievēroju, ka Lita, kas studē ilgāk nekā es, ļoti prasmīgi un noderīgi spēja pielietot savas zināšanas, ko ieguvusi Banku augstskolā. Šis hakatons noteikti bija ļoti noderīga pieredze, kas iemācīja kā rīkoties situācijās, kad šķiet, ka nav ideju. Kā arī, protams, tas deva jaunus kontaktus un bija jauki iepazīt citu augstskolu jauniešus,”
atklāj Beāte.