BA prorektors pētniecībā, infrastruktūrā un biznesa attīstībā – Andris Nātriņš

04.01.2021.

Banku augstskolas Senāta 15.12.2020. sēdē vadības komandā prorektora amatā augstskolas pētniecības, infrastruktūras un biznesa attīstības jautājumos apstiprināja Andri Nātriņu. Šajā amatā A. Nātriņš darbu sāk 04.01. 2021.

“Banku augstskola ir īpašs zīmols Latvijas augstākās izglītības zvaigznājā. Kaut arī atsauce uz bankām augstskolas nosaukumā ir vairāk simboliska nekā tieša, divdesmit astoņu pastāvēšanas gadu laikā izglītība, kas tajā iegūta, ir ieguvusi nozīmi sabiedrības uztverē kā vērtība ar augstu segumu. Tāpēc cilvēkiem, kuri darbojas augstskolas komandā, līdzīgi, kā bankā, ir jāapliecina vārdu “atbildība” un “uzticamība” nozīmi arī aktuālajā situācijā, kurā ierastos procesus nākas īstenot atšķirīgi. Ja aplūkojam funkcijas, kas turpmāk būs manā atbildības lokā, tad ierastajai pētniecības jomai šī brīža laika zīme – fiziska distancēšanās var būt pat labvēlīga, taču ēkas un taustāmo infrastruktūru tuvākos mēnešus nāksies uzturēt tādā kā ieziemošanas režīmā. Šajā situācijā atliek gatavoties jaunajam normālajam pēc Covid -19 krīzes, apzinoties to, ka tad nebūs iespēja ļauties atvieglojuma eiforijai, lai arvien uzturētu Banku augstskolas kā jaudīgas akadēmiskas institūcijas un reizē biznesa segmentam pievilcīga partnera tēlu.” Tā Andris Nātriņš apraksta savus uzdevumus jaunajā amatā.

Nātriņš sācis strādāt Banku augstskolā 2013.gadā, vadot pētniecības jomu. Kopš 2017.gada – prorektors pētniecības un attīstības jautājumos amatā. Vienlaikus kopš 2016.gada A. Nātriņš vada arī augstskolas Finanšu starpniecības un atbilstības kompetences laboratoriju. Savukārt no 2020.gada 21.augusta līdz gada nogalei A. Nātriņš uz laiku pildīja Banku augstskolas rektora vietas izpildītāja pienākumus. Iepriekš A.Nātriņš ir darbojies gan finanšu sektorā (vadījis AS “Latvijas Krājbanku” no 2003. līdz 2006.gadam), gan zinātnē (Filozofijas un tiesību institūtā), gan  laikā, kad Latvija atguva neatkarību – žurnāla “Avots” redakcijā.