Atvērtā lekcija: Kapitālais remonts finanšu sektorā; iedzīvotāju un uzņēmēju viedoklis

12.03.2020.

ATCELTS

25. martā Banku augstskolas prorektors pētniecības un attīstības jautājumos Andris Nātriņš vadīs Atvērto lekciju: “Kapitālais remonts finanšu sektorā; iedzīvotāju un uzņēmēju viedoklis”. Lekcija norisināsies Kr. Valdemāra ielā 161, konferenču zālē plkst. 18.00.

Lekcija būs par finanšu sektora “kapitālo remontu” ne tikai šaurā tvērumā, vērtējot kā to uztver Latvijas iedzīvotāji, tostarp uzņēmēji gadu pēc tam, kad šāds apzīmējums nepieciešamajām pārmaiņām finanšu pakalpojumu un uzraudzības jomā izskanēja Latvijas ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vēstījumā. Pārmaiņu gads un tā uztvere radījusi iespēju diskutēt par to, kā Latvijā veidot pievilcīgu un ilgtspējīgu ekonomiskās darbības vai dzīves vidi. Izvērtēt vai sabiedrība ir atbalstoša pārmaiņām, kas rada priekšnoteikumu mūsu valsti pozicionēt kā civilizētu un godīgu valsti, vai iedzīvotāji un uzņēmēji ir gatavi iekļauties attiecībās, kas raksturo tam atbalstošu rīcības modeli un kultūru.

Vienlaikus finansistiem nav mazsvarīgi pārdomāt citu aspektu, kam ir vieta šajā problemātikā banku praksē un biznesā: kā izvairīties no pārspīlējumiem iespējamo  nelabvēlīgo ietekmju novērtēšanā, kas, savukārt var mazināt uzņēmējdarbības vides pievilcīgumu.

Ja nav iespējas apmeklēt lekciju – to būs iespējams vērot ierakstā.