Banku augstskolā, 1.-3.jūnijā norisinājās 15. Starptautisko Baltijas biznesa vadības zinātnisko konferenci ASBBMC 22`: “BUILDING STRATEGIC RESILIENCE IN TIMES OF UNCERTAINTY”.
Konferences nosaukumā ietvertais stratēģiskās noturības vai elastības aspekts ir nozīmīgs, lai iedrošinātu zinātniekus, kā arī doktorantūras studentus un jaunos zinātniekus šajā augstas nenoteiktības laikā meklēt jaunas pētniecības perspektīvas uzņēmējdarbības, vadības, ekonomikas, finanšu un citās pētniecības jomās. Konferences mērķis ir vērst uzmanību gan privātu, gan publisku organizāciju spējai veiksmīgi pielāgoties mūsdienu globālajai situācijai raksturīgajai augstajai nenoteiktībai (īpaši ņemot vērā aktuālos procesus un notikumus, tostarp pandēmijas krīzi un globālos ģeopolitiskos konfliktus, tāpat arī nepieciešamību ierobežot negatīvo antropogēno ietekmi uz klimata pārmaiņām), izmantojot iespējas, ko nodrošina tehnoloģiju attīstība.
Konferences pirmo dienu, 1.jūniju, ieskandināja Doktorantūras studentu priekškonference.
Priekškonferences laikā, doktorantūras studenti un jaunie pētnieki guva zinātnisko konferenču pieredzi, kā arī dažādus padomus un ieteikumus katram pētījuma izstrādāšanas solim, ar kuriem dalījās starptautiski eksperti un pētnieki. Dalībniekiem bija arī iespēja aprobēt savas pētījuma idejas starptautisku ekspertu komisijas priekšā.
Priekškonferenci moderēja Banku augstskolas docente PhD Elīna Miķelsone, kā runātāji un eksperti piedalījās Dr. Iveta Cīrule (RISEBA), Prof. Inna kozlinska (RISEBA un University of Groningen (Nīderlande)), Prof. Erdal Atukeren, SBS Swiss Business School (Šveice), Prof. Eleftherios Thalassinos (University of Malta) and Prof. Dimitrios Maditinos (International Hellenic University).
Pēc oficiālās daļas sekoja meistarklase, kurā doktorantūras studenti un jaunie pētnieki dalījās ar savu pētījumu idejām.
2.jūnijā, ASBBMC konferences otrās dienas programma sastāvēja no 3 Plenārsēdēm un noslēdzās ar ekspertu diskusiju par tēmu “Strategic Resilience: Navigating between Pandemics/War Realities and Digital Innovation/Sustainability visions”.
Pirmās Plenārsēdes tēma bija “Intelligent Data Analytics: Role within the Business and Finance Competencies Ecosystem”. Plenārsēdes pirmajā daļā izskanēja divas prezentācijas “Modelling the Deterring Factors of Firm Financial Performance in the Energy Sector: A Comparative Approach between the Conventional and Renewable Energy Fields”, par kuru runāja Prof. Grațiela Georgiana Noja (West University of Timisoara) un “Insights from enhanced financial analytics” – Kārlis Vītols (Scandic Fusion).
Moderators: Docents Didzis Rūtītis (Banku augstskola).
Pēc galvenajiem runātājiem sekoja diskusiju panelis, kurā par tikko dzirdēto un par plenārsēdes tēmu diskutēja Prof. Grațiela Georgiana Noja, Kārlis Vītols, Prof. Tatjana Volkova, Dace Kvalberga (FLEX.bi) un Edvins Elferts (KPMG Latvia).
Plenārsēdes ierakstu skaties šeit:
Otrās Plenārsēdes tēma bija “Green and Digital Synergies”. Galvenie runātāji – Dr. Ilias Iakovidis (European Commission) un Ilona Platonova (Banku augstskola, Rīgas Stradiņa Universitāte).
Savukārt otrajā daļā, diskusiju panelī piedalījās Dr. Jānis Brizga (Latvijas Universitāte, Zaļā Brīvība), Dr. Natālija Cudečka-Puriņa (EY, Banku augstskola), Kristaps Banga (Accenture Baltics), Rolands Strazdiņš (MEPRD, LV) un Dr. Ilias Iakovidis (European Commission), Ilona Platonova (Banku augstskola, Rīgas Stradiņa Universitāte).
Moderators: Lektors Atis Verdenhofs (Banku augstskola)
Plenārsēdes ierakstu skaties šeit:
Trešās Plenārsēdes tēma bija “Cyber – resilience as the Pillar”.
Plenārsēdes pirmās daļas galvenie runātāji bija Greg Markell (Ridge Canada Cyber Solutions (RCCS)) un Varis Teivāns (CERT.LV), savukārt paneļa diskusijā par dzirdēto un par plenārsēdes tēmu diskutēja Prof. Tatjana Volkova (Banku augstskola), Kirils Solovjovs (IT “Possible Security”), Patrik Meldre (Evolve Security Academy), Māris Andžāns (Center for Geopolitical Studies Riga, Rīgas Stradiņa Universitāte).
Moderators: Reinis Znotiņš
Plenārsēdes ierakstu skaties šeit:
Konferences otrās dienas noslēgumā eksperti sanāca kopā, lai diskutētu par tēmu “Strategic Resilience: Navigating between Pandemics/War Realities and Digital Innovation/Sustainability visions”.
Ekspertu diskusiju moderēja Banku augstskolas Profesore Tatjana Volkova, eksperti:
- Associētā Profesore Gratiela Georgiana Noja (West University of Timisoara)
- Profesors Dimitrios Maditinos (International Hellenic University)
- Dr. Bert Wolfs (SBS Swiss Business School)
- Profesors Anders Paalzow (Stockholm School of Economics in Riga)
- Profesore Inese Mavlutova (BA School of Business and Finance)
- Arnis Sauka (Stockholm School of Economics in Riga)
Ekspertu diskusijas ierakstu skaties šeit:
Konferences 3.dienā, savu veiksmīgo darbību prezentēja starptautiskais projekts KABADA – docents Jānis Hermanis, prof. Inese Mavļutova, docents Kristaps Lešinskis, Egle Naureckyte, Eva Abramuszkinova Pavlikova, Justinas Zailskas un Bruno Opermanis.
Izskanēja prezentācijas par mākslīgo intelektu augstākajā izglītībā, uzņēmējdarbības izglītības attīstību, kā KABADA un citus digitālos rīkus izmantot biznesa un uzņēmējdarbības izglītībā, kā mākslīgais intelekts palīdzētu biznesa plānu veidošanā, un citām tēmām.
Vairāk par projekta KABADA sesiju lasiet un ierakstus meklējiet šeit: https://ej.uz/kabada_asbbmc2022
Vairāk par pašu projektu: https://ej.uz/KABADA
Godātie ASBBMC ‘22 pirmskonferences un konferences dalībnieki,
vispirms liels paldies par aktīvu piedalīšanos ASBBMC ‘22 konferencē. Organizatoriskā grupa vēlas jums nodrošināt pagarināto 2 nedēļu termiņu īsrakstiem.
1. SOLIS – ĪSRAKSTA IESNIEGŠANA PIRMS 2022. GADA 17.JŪLIJA, nosūtot to uz e-pasta adresi info@asbbmc.com.
Raksta garumam jābūt sākot no 1700 līdz 2000 vārdiem (3-4 lapas). Šis is tā sauktais īsraksta formāts. Raksta šablons pieejams
lejupielādei šeit – FULL PAPER TEMPLATE. Līdz jūlija beigām notiek izskatīšanas process.
2.SOLIS – PAPILDUS PUBLICITĀTES IESPĒJAS.
Pēc konferences, izvēlētajiem autoriem tiks nodrošinātas papildu publicēšanas iespējas (balstoties uz īsiem referātiem).
Žurnālu saraksts un speciālie jautājumi, kas nodrošinās publicēšanas iespējas. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, ja jūs vēlaties publicēt
dokumentu konferencē UN publicēt arī dokumentu vienā no žurnāliem, abu dokumentu saturam vajadzētu atšķirties
vismaz par 70%. Pilnu žurnālu sarakstu skatiet šeit.