Arī Banku augstskolas students piedalīsies XXVII Pasaules Ziemas Universiādē

24.01.2015.

No 23.janvāra līdz 14.februārim jau 27.reizi tradicionāli norisināsies Pasaules Ziemas Universiāde. Latvijas delegāciju pārstāv septiņi studenti 4 sporta veidos. Lepojamies, ka viņu vidū arī mūsējais – Banku augstskolas students, šorttrekists Normans Beikmanis.!

Šoreiz Universiāde tiks aizvadīta divās daļās, divās dažādās valstīs. Pirmā daļa, no 23. janvāra līdz 1.februārim notiks Strebske Pleso un Osrblie (Slovākija). Otrā daļa turpināsies no 3.februāra līdz 14.februārim Granadā (Spānijā). Nozīmīgajā sporta forumā startēs vairāk nekā 3000 studenti – sportisti 12 sporta veidos no vairāk nekā 50 valstīm.

Uz Slovākiju dosies biatlonists V.Mihailovs (Valsts Robežsardzes koledža) un distanču slēpotājas N.Kovaļova (DU), O.Kovaļova (Valsts Robežsardzes koledža), savukārt uz Spāniju – snovbordisti A.Blumbergs (RISEBA), A.Ablaževičs (RTU) un šorttrekisti N.Beikmanis (Banku Augstskola), E. Krievāne (LSPA).

Mūsu studentu izlasi Granadā, tāpat kā pagājušās ziemas studentu spēlēs Trentino, vadīs Latvijas Augstskolu sporta savienības valdes priekšsēdētāja Agita Ābele. Savukārt par studenti izlasi Slovākijā atbildīgā persona būs Valsts Robežsardzes koledžas pārstāvis Vladimirs Kloss.

Agita stāsta, ka veidot Latvijas studentu izlasi nav viegls uzdevums, jo studentu sports daudzās augstskolās joprojām nav prioritāšu sarakstā. Ļoti ceram, ka situācija mainīsies. Jo vairāk tāpēc, ka mūsējie sekmīgi startēja Trentino, kur Kristaps Zvejnieks (kalnu slēpošana) un vīriešu hokeja komanda izcīnīja 8.vietu. Diemžēl šogad finansiālu apstākļu dēļ Ziemas Universiādē mūsu hokejisti nepiedalīsies, savukārt Kristaps Zvejnieks Universiādē nestartēs Pasaules Čempionāta dēļ.

Vērojot pasaules studentu sacensības, Agita Ābele ir pārliecināta, ka sportiskais līmenis ir ļoti augsts. Ne velti studenti un treneri, apzinoties augsto konkurenci, ļoti rūpīgi pārdomā savu dalību, jo nāksies startēt plecu pie pleca ar olimpiskajiem čempioniem.

Kā stāsta Starptautiskā Studentu sporta federācija (FISU) universiādes pamazām kļūst par otro nozīmīgāko sporta sarīkojumu pasaulē, tūlīt aiz olimpiskajām spēlēm.

Veiksmīgus startus mūsu studentiem!