Aizvadīta ikgadējā uzņēmējdarbības uzsākšanas konkursa “Bizness 24h” 1. kārta.

18.02.2019.

No 4. līdz 8. februārim, norisinājās uzņēmējdarbības konkursa skolēniem un studentiem “Bizness 24h” 2019 1. kārta. Nedēļas garumā aptuveni 630 vidusskolēni un studenti no visas Latvijas ieradās uz izspēlēm Banku augstskolā, lai noskaidrotu, kuri 200 veiksmīgākie un prasmīgākie konkursa dalībniekiem turpinās cīņu 2. kārtā.

Konkursa pirmās kārtas ietvaros, Banku augstskolas studējošo pašpārvaldes vadībā, dalībnieki izspēlēja “Nordic Training International” piedāvāto galda spēli “Latvijas Fabrikants”. Šī spēle attīsta spēlētāja uzņēmējdarbības prasmes, jo spēles laikā tiek veidotas stratēģijas, kā ekonomiski izmantot esošos resursus, veidojot savas ražotnes. Dalībnieku rezultāts tika vērtēts pēc tā, cik lielus naudas līdzekļus dalībnieki spēja iegūt, cik reizes tika eksportēta spēlē saražotā produkcija, kā arī citi spēles laikā veidotie faktori.

 Šajā kārtā tika pārbaudīta katra komandas dalībnieka individuālās spējas – analītika, stratēģija, sastrādāšanās neparastos apstākļos. Komandas dalībnieki tika izšķirti un katram nācās cīnīties par savu individuālo rezultātu pie atsevišķiem spēļu galdiem, kur iegūtā vieta veidoja daļu no komandas kopējā rezultāta. Kā paši spēlētāji vēlāk atzina, noderīgs izrādījās spēles izmēģinājuma laiks, pēc kura pārtraukumā komandas biedri satikās un apsprieda veiksmīgāko taktiku, kas ļāva pēc tam izcīnīt labākus rezultātus.

Pēc mazāk kā 2 nedēļām konkursa otrajā kārtā 28. februārī un 1.martā nu jau tikai divi simti ar biznesa domāšanu apveltītie jaunie prāti tiksies Banku augstskolas telpās, lai šoreiz izspēlētu daudz sarežģītāku, politiskiem un ekonomiskiem procesiem bagātāku simulāciju spēli “Prezidents – papildinātais”. Šīs kārtas laikā tiks pārbaudītas problēmu risināšanas, organizācijas stratēģijas, finanšu plānošanas, efektīvas komunikācijas un sadarbošanās komandā prasmes. Taču tikai tās divdesmit komandas, kuras sevi vislabāk parādīs otrajā kārtā, turpinās cīņu konkursa trešajā kārtā un finālā.

Tāpat kā iepriekšējos divus gadus, arī šogad konkursa trešā kārta ilgs vairāk kā mēneša garumā, sākoties jau uzreiz pēc otrās kārtas noslēguma. Dalībniekiem būs iespēja mācīties no pieredzējušiem uzņēmējiem un to veiksmes stāstiem. Pats fināla uzdevums tiks turēts noslēpumā līdz brīdim, kamēr būs noskaidrotas 20 finālistu komandas, taču jau ir zināms, ka trešās kārtas uzdevuma norises vieta būs tirdzniecības centrs “Spice” un pats uzdevums būs saistīts ar reālas peļņas veidošanu.

Bizness 24h ir ikgadējais biznesa simulāciju konkurss vidusskolēniem un studentiem, kura ietvaros dalībnieki var iegūt jaunas zināšanas par uzņēmējdarbību vai pārbaudīt jau esošās reālās simulācijās. Konkursu organizē Banku augstskolas sabiedriskā labuma fonds sadarbībā ar Banku augstskolu, Nordic Training International, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un tirdzniecības centru “Spice”. Komandas piedalīsies cīņā ne tikai par “Biznesa Guru 2019” titulu, bet arī par vērtīgām balvām no pasākuma atbalstītājiem: 800 EUR naudas balvu no Swedbank, atlaidi studijām Banku augstskolā 1500 EUR apmērā, biznesa apmācībām no Nordic Training International, kā arī citām vērtīgām sponsoru balvām.

Plašāk par Bizness 24h – šeit.