700 Latvijas jaunieši attālināti piedalās Bizness24h konkursā

05.02.2021.

“Bizness24h” ir Latvijā lielākais ikgadējais biznesa simulāciju konkurss vidusskolēniem un studentiem. Konkursu organizē Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde (BASP) sadarbībā ar Banku augstskolu, Tet, Nordic Group un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). 4.februārī norisinājās konkursa “Bizness 24h” 2021 1. kārta.

Konkursā aktīvi darbojās aptuveni 700 vidusskolēni un studenti no visas Latvijas, kuri pirmās kārtas ietvaros radīja risinājumus Tet gadījuma izpētes situācijai, lai noskaidrotu, kuri 300 veiksmīgākie un prasmīgākie konkursa dalībnieki turpinās cīņu 2. kārtā. Divpadsmit stundu garumā dalībnieki analizēja tiešraides laikā sniegto informāciju, lai piedāvātu savu risinājumu. Visas konkursa dalībnieku komandu izstrādātās un piedāvātās idejas gadījuma izpētes ietvaros tika nodotas Tet pārstāvjiem, lai uzņēmums iepazītos ar tām un izvērtētu to ieviešanu.

Tet Korporatīvās attīstības direktors Viktors Toropovs: ”Tet kā uzņēmums vienmēr ir bijis atvērts sadarbībai ar akadēmisko vidi, līdz ar to uzskatām, ka jauniešu ģenerētās idejas ir vērtīgs skatu punkts iedvesmai jaunu produktu radīšanai.“

Gadījuma izpētes metode ļauj dalībniekiem iepazīties ar reālu informāciju par uzņēmuma līdzšinējām biznesa aktivitātēm, analizēt pieejamo informāciju un finanšu datus, lai nonāktu pie savas unikālās idejas problēmas risinājumam. Šī metode ļauj komandu dalībniekiem iejusties uzņēmuma vadītāju un konsultantu lomās, simulējot stratēģijas izstrādes procesu, veicot reālus finanšu aprēķinus, kā arī plānojot mārketinga un komunikācijas aktivitātes. Šajā kārtā tika pārbaudīta dalībnieku prasme sastrādāties komandās un to zināšanas par uzņēmējdarbību.

Vislabāk sevi pierādījušās komandas turpinās cīņu par “Biznesa guru 2021” titulu.

Konkursa norises gaitai iespējams sekot līdzi konkursa mājaslapā www.bizness24h.lv vai Facebook lapā www.facebook.com/Bizness24h.