Banku augstskolas absolventu vakars

07.12.2012.

Absolventu vakars Banku augstskolā jeb „Liekam jaunu bildi iekšā”!

2012. gada 7.decembrī Banku augstskolas (BA) 20.gadadienas pasākumu ietvaros tika organizēts absolventu vakars, uz kuru pulcējās vairāk nekā 100 absolventi un pasniedzēji. Pasākuma mērķis bija pēc ilgāka laika atkal vienkopus aicināt absolventus, lai sniegtu ieskatu BA aktualitātēs un turpmākajā sadarbībā ar absolventiem, kā arī lai nodrošinātu iespēju absolventiem pavadīt laiku neformālās sarunās gan savā starpā, gan ar saviem bijušajiem pasniedzējiem.

Pasākuma oficiālajā daļā tika sniegts ieskats augstskolas aktualitātēs un uzklausīta Šveices biznesa skolas rektora Berta Vulfa prezentācija par absolventu savstarpējās sadarbības spēku. Īpaši atzīmējamas vairāku BA absolventu – Ģirta Cēlāja, Eduarda Aksjoņenko, Anša Līpenīša un Katrīnas Lapiņas prezentācijas par BA lomu viņu dzīve. Kā tika atzīts visās uzrunās – BA ir būtiski ietekmējusi gan karjeras virzību, gan savas uzņēmējdarbības uzsākšanu. Tāpat tika uzsvērts, ka galvenie cilvēki, ar ko kopā tiek strādāts un īstenoti dažādi biznesa projekti, ir no BA vides – iepazīti gan studiju laikā, gan vēlāk. Absolventi uzskata – BA ir bijusi un būs būtiska ietekme gan viņu dzīvēs, gan sabiedrībā kopumā.

Jaunais Banku augstskolas absolventu asociācijas* (BAAA) Padomes priekšsēdētājs Toms Veidemanis sniedza prezentāciju par BAAA turpmāko darbu, nosaucot šo vakaru par „re:launch” pasākumu. Kā uzsvēra T.Veidemanis, tad BAAA ir nozīmīga loma gan augstskolas, gan arī pašu absolventu profesionālajā darbībā. Vairāk nekā 5000 BA absolventiem –, uzņēmējiem, finansistiem, baņķieriem, kam ir ko piedāvāt, būtu neloģiski savai profesionālajai izaugsmei neizmantot šo plašo biznesa tīklu.

Kā galvenie BAAA stratēģiskie attīstības virzieni tika minēti Biznesa Kluba izveide, Sociālās atbildības un Saiknes nodrošināšana ar augstskolu, kuru ietvaros plānotas daudzas un dažādas aktivitātes, lai nodrošinātu abpusēju ieguvumu gan absolventiem, gan augstskolai. Piemēram, kontaktu biržas, tematiskie semināri un diskusijas, Mentoru klubs jaunajiem uzņēmējiem un stipendiju fonds labākajiem studentiem.

Tuvākais BAAA organizētais pasākums notiks 2013.gada 17.janvārī. Tā būs diskusija ar SIA Baltic Id un Biedrības ‘’Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu forums’’ valdes priekšsēdētāju Elīnu Egli un Latvijas Riska kapitāla asociācijas valdes locekli un SIA Capitalia vadītāju Juri Grišinu par investīciju piesaisti.  

 

Savukārt 2013.gada 22.martā visi BA absolventi būs gaidīti uz augstskolas absolventu salidojumu Latviešu biedrības namā.

 

Šajā vakarā arī tika saņemts Banku augstskolas Padomnieku konventa priekšsēdētāja Ģirta Rungaiņa apsveikums: „Cienījamie Banku Augstskolas absolventi, pasniedzēji, kolēģi un draugi! Latvieši 21.gadsimtā ir finansistu tauta. Jo finansistu ir vairāk kā zemnieku vai arāju un mūsu devums ekonomikā un pievienotā vērtība ir daudz lielāka, un mēs radam to ar savu intelektu. Mēs padaram mūsu zemi bagātāku un skaistāku. Finanses ir ekonomikas asinis un asinsrite, pamats un stūrakmens. Būt finansistam ir gods, tikai labākie var izvietot un mērķtiecīgi pielietot un sargāt sabiedrības uzkrājumus un naudas kapitālu. Leposimies ar mūsu darbu, mūsu lomu sabiedrībā un ekonomikā un mūsu Alma Mater – Banku Augstskolu. Un turēsimies kopā, lai mūsu sadarbības tīkls palīdz mums, mūsu skolai un mūsu valstij!”

*Asociācijai nodibināta 2005.gadā ar mērķi apvienot BA absolventus, palīdzēt tiem attīstīt karjeru, saglabāt esošos kontaktus. Līdz šim asociācija apvienoja ap 30 biedriem un neveica aktīvu darbību.

Bildes no pasākuma ir pieejamas šeit

Saistītie notikumi